Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – styczeń 2019

6 stycznia – W dzień Objawienia Pańskiego modlimy się i dziękujemy Bogu za dobrodziejstwo misji ewangelizacyjnej, która dokonała się na naszych ziemiach przed tysiącem lat. W dniu uroczystości modlitwy są sprawowane w języku łacińskim. W ramach nabożeństwa popołudniowego odbywa się kolędowanie prowadzone przez Róże Różańcowe, Franciszkański Zakon Świeckich i przez Apostolat misyjny.

13 stycznia – W niedzielę Chrztu Pańskiego głoszone podczas Mszy świętych kazania połączone są z nauką przeznaczoną dla rodziców i chrzestnych przypominającą zobowiązania, które przyjmują na siebie prosząc o chrzest dziecka. Nauka ta posłuży tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie podejmą się zadań rodzicielskich i wychowawczych.

13 stycznia – W ramach nabożeństwa popołudniowego dzieci i nauczyciele naszej Szkoły Podstawowej wystawiają dla Parafian przedstawienie Jasełek.

20 stycznia – O godzinie 15:00 w kościele odbywa się wspólne kolędowanie naszych Parafian chórem „Veni cantare” i orkiestrą wielowiejską.

26 stycznia – Pan Herbert Jatta wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury organizuje po raz pierwszy Wielowiejski Karnawał Szlagier Party. Impreza prowadzona przez p. Piotra Fesztera prezentuje wykonawców śląskiej i niemieckiej „Volksmusik” i wpisuje się wspaniale w tegoroczny, wyjątkowo długi karnawał.

26 stycznia – Modlitwy i nabożeństwa sprawowane w naszej Parafii odbywają się w duchowej łączności ze Światowymi dniami młodzieży w Panamie.