15.09.2019

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

XXIV

NIEDZIELA

ZWYKŁA

15.09.2019

7:30

Za + syna Szymona w pierwszą rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Slósarek, Szczepaniak, Rasim i Halaczynski.

9:00

Świniowice : Za ++ rodziców Ignacego i Emilię Nir, Józefa i Marię Kotucha, szwagrów Rufina, Mieczysława i Ernesta i za ++ z pokrewieństwa Kotucha i Nir.

10:30

Suma: 1.Do Ducha Św. przez wstawiennictwo MB Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymany sakrament bierzmowania z prośbą o błogosławieństwo na dalszym etapie kształcenia i wzrastania w duchu chrześcijańskim dla tegorocznej młodzieży bierzmowanej.

2. Za ++ męża Stefana, rodziców Różę i Marcina i za ++ z pokrewieństwa Misch i Kroll.

15:00

Nieszpory

15:30

Za + męża Wiktora Kotucha, jego ++ rodziców oraz za ++ z rodziny Kotucha - Godula

ROCZEK : Paweł Bułka

PONIEDZIAŁEK 16.09.2019

Św. Korneliusza

i Cypriana

7:00

Za ++ Hildegardę Franciszka i Pysik, czterech braci, siostrę Jadwigę Wieczorke, Annę i Franciszka Kamioniorz, córkę Marię, matkę Franciszkę z mężami Jerzym i Józefem, brata Józefa Schygulla, szwagra Engelberta Zuber, Klarę i Józefa Stuchlik, dziadków i za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK
17.09.2019

7:00

12:00

Ślub : Monika Zielenska i Dariusz Swoboda

ŚRODA

18.09.2019

św. Stanisława Kostki

7:00

Za ++ rodziców Joannę i Wiktora Helisch, Marię i Walentego Zylka, Za + brata Józefa, za + bratową Hildegardę, za ++ z rodzin Kluba, Kandziora.

CZWARTEK

19.09.2019

7:00

Za ++ rodziców Piotra i Matyldę Meinhardt z wnukiem Krzysztofem, braci Jana, Henryka i Pawła z żoną i dwoma synami, siostrę Cecylię z mężem i wnukiem, siostrę Elżbietę z mężem, szwagra Krystiana, Jerzego Ciongwa, Maksymiliana Kowolik i za dusze w czyśćcu cierpiące.

16:15

Za ++ męża Jerzego Karlowski, jego rodziców Helenę i Ernesta, rodzeństwo Jana, Józefa i Magdalenę, rodziców Anielę i Edwarda Tyrała i za ++ z pokrewieństwa.

PIĄTEK

20.09.2019

św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

7:00

Za ++ rodziców Tomasza i Agnieszkę Wycisk, siostrę Angelę i Johannę z mężami, Hermana i Helenę Korcz, ich córkę Irmgardę, za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące .

SOBOTA

21.09.2019

Św. Mateusza Apostoła

7:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 55 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego Ireny i Marcina Helisz.

14:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 70 rocznicy urodzin Teresy Miosga i za ++ męża Henryka, syna Józefa, wnuka, rodziców, teściów i za ++ z rodzin Wiatrek, Miosga i Mazur.

15:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50 rocznicy urodzin Sylwii Plasa i Adama Mazur.

18:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50 rocznicy urodzin Zbigniewa Górny.

XXV

NIEDZIELA

ZWYKŁA

22.09.2019

7:30

Za ++ męża Edwarda Wierzchowskiego, Marię, Stanisława Halaczynski, teściów, ciocię Martę Fabicką, bratową Janinę Halaczynski, 2 szwagrów i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00

Świniowice : Za ++ męża Horsta Zuber, Matyldę i Józefa Świerzy, syna Joachima, Gertrudę i Alojza Zuber i za ++ z pokrewieństwa

10:30

Suma: Za ++ Rudolfa Wróbel, jego rodziców Genowefę i Ryszarda, braci Henryka, Józefa i Alfreda z żoną Teresą, rodziców Gertrudę i Jana Kocot, brata Karola z żoną Elżbietą i córką Ireną, bratową Jadwigę, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

14:00

Dożynki Parafialne : 1. w intencji Parafian

2. Za ++ męża i ojca Romana Bdzionek, jego rodziców Marię i Jana, rodzeństwo i szwagróew, rodziców Helenę i Wiktora Zymella i za ++ z rodziny Bdzionek, Zymela Brenzlau, Kozubik, Sadlo, Nobielski i za dusze w czyśćcu cierpiące oraz za ++ sąsiadów.

ROCZEK: Marcelina Kaschuba.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019 r.

 • Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich zaangażowanych w środki społecznego komunikowania się, by byli świadkami prawdy i miłości, prośmy Boga, by media mogły być miejscem nowej Ewangelizacji.
 • Z racji przypadającego w środę Święta św. Stanisława Kostki, patrona dzieci młodzieży, rozpoczynamy dziś kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz.15:00.
 • Nauki przedmałżeńskie odbywają się w każdą niedzielę września w Świbiu o godz.16:00.
 • We wtorek przypada 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 • W czwartek o 16:15 Msza św. szkolna.
 • W czwartek rozpoczynamy w naszym Kościele comiesięczne spotkania z muzyką Te Deum Laudamus. O godz.18:00 zapraszamy na Koncert inauguracyjny. Szczegóły na plakatach.
 • W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędą się Dożynki Parafialne. O godz. 14:00 Msza Święta dziękczynna, a po niej na placu przed Kościołem zapraszamy na festyn parafialny.
 • Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kościół. W tym tygodniu prosimy Mieszkańców Czarkowa.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w dni robocze w godz. 9:00 – 11:00 oraz w czwartki w godz.17:00 – 18:00.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawy artykuł m.in. na temat : Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany?

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga.

Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy.

Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości,

która jest konsekwencją nawrócenia.

Niech ona będzie również naszym udziałem.

08.09.2019

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

XXIII

NIEDZIELA

ZWYKŁA

08.09.2019

7:30

Za ++ Jerzego Gawlik, Elżbietę, Annę i Franciszka Gawlik, Albinę i Konrada Glomb, syna Gerharda, Elżbietę i Wilhelma Długosz i za ++ z pokrewieństwa.

9:00

Świniowice : Do NSPJ przez wstawiennictwo MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie John.

10:30

Suma: Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy

z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie

i błogosławieństwo Boże w rodzinie z okazji 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa Ludwika i Marii Laskowski i z okazji 70 rocznicy urodzin Marii.

12:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej

z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie

i błogosławieństwo Boże dla Kornelii i Mirosława Semyrko z okazji 50 rocznicy urodzin, o łaski Boże dla całej rodziny i za ++ z rodziny.

15:00

Nieszpory

15:30

Za + ojca Kazimierza w 35 rocznicę śmierci, teściów Janinę i Jana

oraz za ++ z ich pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK 09.09.2019

7:00

Za ++ rodziców Bonifacego i Emilię John, 8 braci, 2 siostry z mężami, teściów Pawła i Stefanię Biskup, trzy szwagierki, za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK
10.09.2019

7:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo M.B. Wniebowziętej z podziękowaniem

za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Danuty Pregel z okazji 50 rocznicy urodzin i o łaski Boże dla całej rodziny.

ŚRODA

11.09.2019

7:00

Za ++ ojca Wilhelma Czempik, Zofię i Pawła, rodziców Elżbietę i Jacka, ich syna Piotra Poloczek i za ++ z pokrewieństwa.

CZWARTEK

12.09.2019

MB Piekarskiej

7:00

Za ++ rodziców Władysławę i Jana, Brata Zygmunta Mendakiewicz, Annę i Karola Janoszka, męża Jana, dziadków z rodzin Radecki, Janoszka, Matlak.

16:15

Za ++ męża Bogusława Kaleta, ojca Jana Kapica i za ++ z pokrewieństwa Kapica, Kaleta Bujara.

PIĄTEK

13.09.2019

Św. Jana Chryzostoma, bpa

7:00

Za ++ Emilię Pyka w rocznicę śmierci, Piotra i Jana Pyka, Urszulę Konieczny, Edwarda Bujara, Reinholda Gimmel i za ++ z pokrewieństwa Burda, Pyka, Walczyszyn i Woźniak.

19:00

Kotków : Nabożeństwo Fatimskie

SOBOTA

14.09.2019

Podwyższenie Krzyża Świętego

7:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej

z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie

i błogosławieństwo Boże w rodzinie Wacławik.

11:00

Ślub : Anna Kitel i Damian Hasimowicz

12:30

Ślub : Sandra Krawiec i Ryan Harris

18:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w rodzinie Fortuna w 10 rocznicę ślubu.

XXIV

NIEDZIELA

ZWYKŁA

15.09.2019

7:30

Za + syna Szymona w pierwszą rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Slósarek, Szczepaniak, Rasim i Halaczynski.

9:00

Świniowice : Za ++ rodziców Ignacego i Emilię Nir, Józefa i Marię Kotucha, szwagrów Rufina, Mieczysława i Ernesta i za ++ z pokrewieństwa Kotucha i Nir.

10:30

Suma: 1. Do Ducha świętego przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymany sakrament bierzmowania z prośbą o błogosławieństwo

na dalszym etapie kształcenia i wzrastania w duchu chrześcijańskim dla tegorocznej młodzieży bierzmowanej. 2. Za ++ męża Stefana, rodziców Różę i Marcina

i za ++ z pokrewieństwa Misch i Kroll.

15:00

Nieszpory

15:30

Za + męża Wiktora Kotucha, i jego ++ rodziców oraz za ++ z pokrewieństwa Kotucha -Godula.

Roczek : Paweł Bułka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019 r.

 • Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy uprawną rolą, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje owoc w moim życiu – to pytanie, jakie w kontekście tego święta warto postawić sobie samemu.
 • Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego oraz poświęcenie pojazdów.
 • Kolekta dzisiejszej niedzieli w całości przeznaczona jest sprawy inwestycyjne w naszej Parafii – ogrzewanie Kościoła w Wielowsi i Kaplicy w Świniowicach. Serdeczne Bóg zapłać! za złożone ofiary.
 • Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz.15:00.
 • Nauki przedmałżeńskie odbywają się w każdą niedzielę września w Świbiu o godz.16:00.
 • W czwartek o godz. 16:00 wyjazd pielgrzymów na Górę św. Anny na Wielkie Obchody Kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam w piątek o godz.6:30 w Kaplicy Fatimskiej na Rajskim Placu odprawiona będzie Eucharystia w intencji Parafian.
 • W czwartek o 16:15 Msza św. szkolna.
 • W piątek w Święto Jana Chryzostoma, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do Kotkowa na godz.19:00. Prosimy o przystrojenie domów i zabranie ze sobą świec.
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi zaprasza seniorów na spotkanie w sobotę o godz. 15:00.
 • Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kościół. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Gliwickiej i Pogodnej.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w dni robocze w godz. 9:00 – 11:00 oraz w czwartki w godz.17:00 – 18:00.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły m.in. na temat : Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? czy istnieje wojna sprawiedliwa? a także jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić oraz jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie.

Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem

- słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam,

że wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania.

Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, prawdziwą wolnością,

kocha nas prawdziwie największą miłością.

Niech nasza odpowiedź nie będzie połowiczna –

zaprośmy Boga do naszej codzienności, oddajmy mu radości i troski.