19.01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020

 • W całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 • Po Mszy św. wieczornej o godz. 16:30 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Młodych Talentów z Wielowsi.
 • We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy. Naszym dziękczynieniem za doświadczone dobro, będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 • Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży szkolnej. Przerwa od nauki w szkole, niech stanie się okazją do odkrywania Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku.
 • W kancelarii parafialnej czynnej codziennie od godz. 9:00 – 11:00 oraz w czwartki w godz. 17:00 – 18:00 można zamawiać intencje mszy św.
 • Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kościół. W tym tygodniu prosimy Mieszkańców ul. Ogrodowej.
 • Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może zapisać się w kancelarii parafialnej na dodatkową kolędę, która odbędzie się w piątek 31 stycznia od godz. 13:00.
 • W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły m.in. na temat : Skąd się bierze pokój serca, dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu, reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża, a także przepis na doskonały domowy chleb. Zachęcamy do lektury.

Przychodzimy na Mszę św. i wyznajemy wiarę w Wszechmogącego Boga,

który rządzi niebem i ziemią.

On jest naszą siłą, On może nas obdarzyć pokojem.

Jako Jego dzieci, choć słabe i grzeszne,

jako powołani do świętości z ufnością powierzmy Mu swoje życie.

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

7:30

Za + wujka ks. Piotra Lepszego w pamiątkę urodzin

9:00

Świniowice : za ++ męża Waltra Zuber w 2. rocznicę śmierci, jego rodziców Anastazję i Rufina Zuber, Roberta Samol, za ++ z rodzin Zuber, Dworaczek

10:30

Suma: Za + męża i ojca Józefa Białaszkiewicz w 1 rocznicę śmierci

15:30

Za ++ rodziców Urszulę i Jerzego Brolik, Urszulę i Jana Kroll, Edwarda Chmiel, dziadków i za ++ z pokrewieństwa

16:30

Koncert kolęd

PONIEDZIAŁEK 20.01.2020

7:00

W intencji męża, ojca, dziadka Alfonsa do MB Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie oraz powrót do zdrowia

WTOREK
21.01.2020

św. Agnieszki

Dzień Babci

7:00

Za + Józefa Waloszek o wieczne szczęście w pamiątkę 77 rocznicy urodzin, za dusze z pokrewieństwa Waloszek, Tarnowski, Kluba oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA

22.01.2020

Dzień Dziadka

7:00

W intencji Agnieszki o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata życia z okazji imienin i urodzin

CZWARTEK

23.01.2020

7:00

Za ++ rodziców Otremba, Pisulski, siostry Dorotę i Hildegardę z mężem, za dusze w czyśćcu cierpiące

PIĄTEK

24.01.2020

św. Franciszka Salezego

7:00

Do Miłosierdzia Bożego za ++ kapłanów i siostry zakonne oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA

25.01.2020

Nawrócenia

św. Pawła Apostoła

8:00

W intencji Anny przez wstawiennictwo MB Wniebowziętej, św. Ojca Pio i św. Anny o szczęśliwe rozwiązanie

18:00

Za ++ Paulinę i Jerzego Gawlik, ich córki Różę i Edeltrudę, Klarę i Teodora Kocot, córkę Teresę, 4 szwagrów, szwagierkę oraz za ++ z rodzin Kocot i Gawlik

Chrzest św. : Tymon Leon Klaus

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

7:30

9:00

Świniowice :

10:30

Suma: Za ++ męża Piotra Marciniszyn w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Jana, teściów Paraskiewę i Mikołaja, Eudokię i Józefa Laskowski, Katarzynę, Tadeusza Jóźwin, Stanisława Jaremko, za ++ księży, siostry zakonne i sąsiadów

15:30

W intencji rodziny Kusz do Bożej Opatrzności i MB Wniebowziętej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże.

12.01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020

 • Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.
 • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie Kaplicy w Świniowicach i Kościoła w Wielowsi.
 • O godz. 16:30 serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Górali Żywieckich Grojcowianie z Wieprza.
 • Zachęcamy do nawiedzenia i Adoracji Pana Jezusa w Żywej Betlyjce w Świniowicach, do dzisiaj przebywają tam zwierzęta. Dziękujemy Gospodarzom za troskę i opiekę nad Betlyjką.
 • Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy do tej pory w domu, a chciałby przyjąć kolędę, prosimy to zgłosić w kancelarii. Kolęda ta będzie w piątek 31 stycznia od godz. 13:00.
 • Jutro także rozpocznie się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zachęcamy, by ta przerwa od nauki w szkole stała się okazją do odkrywania Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku.
 • W kancelarii parafialnej czynnej codziennie od godz. 9:00 – 11:00 oraz w czwartki w godz. 17:00 – 18:00 można zamawiać intencje mszy św.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.
 • Również w następną niedzielę zapraszamy o godz. 16:30 na Koncert Kolęd w wykonaniu Młodych Talentów z Wielowsi.
 • Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kościół. W tym tygodniu prosimy Mieszkańców ul. Polnej.
 • W Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa na temat : Jak wychować wierzące dziecko, na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia, a także artykuł : Dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?
 • Ogłoszenia Pana Wójta : Do 31 stycznia można złożyć wniosek do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy. W czwartek o godz. 19:00 w GOK-u odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami, dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz dofinansowania na panele fotowoltaiczne.

Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego.

Bóg Ojciec wtedy ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem.

Podczas Mszy św. podziękujmy Bogu również za nasz chrzest.

Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi.

I jako Jego dzieci z wiarą w Bożą miłość

powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA

CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

7:30

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo M.B. Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Błogosławieństwo Boże z okazji 50-tej rocznicy urodzin Jolanty.

9:00

Świniowice : za ++ mamę Agnieszkę Badura w pamiątkę urodzin,  mamę Gertrudę Helisz w pamiątkę 20.rocznicy śmierci, ojców Pawła i Jana, braci Manfreda i Eugeniusza, bratowe Różę i Magdalenę, szwagra Stanisława

10:30

Suma: 1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Korneli z okazji 50 – tej rocznicy urodzin oraz o opiekę Bożą w rodzinie.

2. O Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Wiesławy Marzyńskiej z okazji 70-tej rocznicy urodzin.

15:30

Za ++ ojca Waltra w 2.rocznicę śmierci, matkę Irmgardę Staś i za ++ z pokrewieństwa

16:30

Koncert kolęd

PONIEDZIAŁEK 13.01.2020

7:00

WTOREK
14.01.2020

7:00

Za ++ Genowefę Solka z mężami Franciszkiem i Rufinem, Róże Tarnowską, Lidię Solka i za ++ z pokrewieństwa Solka, Tobiasz, Tarnowski i Macioszek

ŚRODA

15.01.2020

7:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

CZWARTEK

16.01.2020

7:00

Za + Jana Kwoka ofiarowana od kolegów

PIĄTEK

17.01.2020

7:00

Za + Marię Mika w rocznicę śmierci, za ++ męża Wilhelma, rodziców Marię i Andrzeja Konieczny, Andrzeja i Weronikę Mika i za ++ z pokrewieństwa

SOBOTA

18.01.2020

8:00

Za + Mateusza Korcz w 30 dzień po śmierci

18:00

za ++ rodziców Helenę i Alfonsa Latoska, ojca Henryka Burda, brata z żoną Gerdę i Jana Latoska, Stostrę z mężem Monikę i Alfonsa Jaworek, szwagrów Herberta Zuber i Joachima Sonsala, dziadków i dusze z pokrewieństwa

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

7:30

Za + wujka ks. Piotra Lepszego w pamiątkę urodzin

9:00

Świniowice : za ++ męża Waltra Zuber w 2. rocznicę śmierci, jego rodziców Anastazję i Rufina Zuber, Roberta Samol, za ++ z rodzin Zuber, Dworaczek

10:30

Suma:

15:30

Za ++ rodziców Urszulę i Jerzego Brolik, Urszulę i Jana Kroll, Edwarda Chmiel, dziadków i za ++ z pokrewieństwa

16:30

Koncert kolęd