INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

21.07.2019

7:30

Za ++ syna Daniela Macała w rocznicę śmierci, rodziców, dziadków,

za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00

Świniowice : Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie

i w rodzinach dzieci.

10:30

1. : 1. Do N.S.P.J. przez wstawiennictwo M.B. Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 70 rocznicy urodzin Jerzego Mika.

2. Do N. S. P.J. przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie

i błogosławieństwo Boże z okazji 83 rocznicy ur. dla Edwarda Burda.

22.07.2019

Św. Marii Magdaleny

7:00

Za ++ męża Edwarda Kaleta, syna Piotra, rodziców, teściów, braci Łukasza i Franciszka z żoną Danutą i za ++ z pokrewieństwa Janiga

i Kaleta.

11:00

Ślub : Klaudia Soporowski i Mateusz Szaton

23.07.2019

Św. Brygidy, zakonnicy,

patronki Europy

Za + syna Piotra Kasprzik

24.07.2019

Św. Kingi, dziewicy

7:00

Za ++ Rufina i Elżbietę Skowron, córkę Marię, Eryka i Annę Żyła, córkę Bernadetę, syna Krystiana, Ludwika Bułka, dziadków

i za ++ z pokrewieństwa Skowron, Musioł, Żyła i Socha.

25.07.2019

Św. Jakuba, Apostoła

7:00

Za ++ rodziców Joachima i Joannę Giersch, Józefa i Hildegardę Lebok, siostrę Kornelię, szwagra Leona, dziadków z rodzin Giersch, Macioszek i Lebok.

11:00

Ślub : Golor Dorota i Gottschalk Tim Dominik

26.07.2019

Św. Anny,

Matki NMP

7:00

Za ++ męża Ignacego Nowińskiego, jego rodziców i rodzeństwo, rodziców Józefa i Agnieszkę Berda, brata Józefa, bratową Martę

i za ++ z pokrewieństwa.

27.07.2019

Św. Joachima,

Ojca NMP

Za ++ Mariusza Sonsala w pamiątkę urodzin, od pracowników Szpitala w Toszku

18:00

Za ++ ojca Norberta Klausa, chrzestnego Piotra i za ++ z pokrewieństwa

XVII NIEDZIELA

ZWYKŁA

28.07.2019

7:30

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50 rocznicy urodzin, w pewnej intencji.

9:00

Świniowice : Za ++ Joachima Stasz, jego rodziców Otylię i Rudolfa, ojca Antoniego Schygulla, brata Józefa, dziadków Julię i Alojzego Tarnowski, Wiktorię i Emanuela John i za ++ z pokrewieństwa.

10:30

Suma: Za ++ męża Waltra Kociok, rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa Kociok i Janysek oraz Elżbietę i Ludwika Szolc.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2019 r.

• W kancelarii parafialnej czynnej w dni robocze w godz. 9:00 – 11:00, można zamawiać Msze św. na kolejne niedziele od 1 września na godz.15:30.
  • W związku z wakacjami, zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów letniego wypoczynku sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w niedzielnej Mszy św.
  • W poniedziałek 29 lipca organizowana jest pielgrzymka do Turzy Śląskiej

na noc pokuty i wynagrodzenia. Wyjazd o godz.17:15 sprzed kościoła.

Zapisy przyjmuje p. Józef Korcz. Tel. 603 945 334

• Z racji przeżywanej Uroczystości Odpustowej 15 sierpnia (czwartek) prosimy, aby urlopy planować tak, abyśmy mogli jak najliczniej uczestniczyć w odpuście ku czci WNMP. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz.11:00 oraz Nieszpory Odpustowe o godz.15:00.
  • Kościół w Wielowsi i Kaplica w Świniowicach otwarte są od Mszy św. porannej do godz.18:00. Zapraszamy do codziennej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • Plan Nabożeństw Fatimskich w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii wygląda następująco :
  • 13 sierpnia (wtorek) o godz.20:00 - Kieleczka
  • 13 września ( piątek) o godz.19:00 – Kotków
  • 13 października (niedziela) o godz.18:00 – Wielowieś
  • W okresie wakacyjnym do sprzątania kościoła prosimy Parafian :
  • 27 lipca z ul. Szkolnej
  • 10 sierpnia z ul. Polnej
  • 24 sierpnia z ul. Ogrodowej

Jezus gromadzi nas przy ołtarzu, naucza nas oraz umacnia.

Nieraz jesteśmy bardzo zajęci i ledwo nadążamy wszystko zrobić.

Jezus jednak wskazuje, że nasze codzienne niepokoje nie są najważniejsze.

Nie pozwólmy, żeby przesłoniły nam duchowe życie, osobistą relację z Panem Bogiem.

Zatrzymajmy się na chwilę i powierzmy nasze zmartwienia Jezusowi.

Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do każdego z nas.