INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

XXVI

NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

Dożynki Parafialne - Żniwne

7:30

9:00

Świniowice : za ++ rodziców Marię i Józefa Kotucha, Emilię i Ignacego Nir, szwagrów Rufina, Ernesta i Mieczysława oraz za ++ z

pokrewieństwa Kotucha, Nir

10:30

Suma : za + Jadwigę Jesse w rocznicę urodzin oraz za ++ z rodziny Jesse i Pierzynkowski

14:00

Msza św. Dziękczynna : W int. żyjących i zmarłych Rolników, Ogrodników, Pszczelarzy i Gospodarzy przez wstawiennictwo Św. Izydora

PONIEDZIAŁEK

28.09.2020

7:00

WTOREK
29.09.2020

Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

7:00

ŚRODA

30.09.2020

św. Hieronima

7:00

7:30

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

I CZWARTEK

01.10.2020

św. Teresy od Dzieciątka Jezus

7:00

16:15

17:00

Świniowice : Nabożeństwo Różańcowe

I PIĄTEK

02.10.2020

Św. Aniołów Stróżów

7:00

7:30

Nabożeństwo do NSPJ

17:00

Świniowice : Nabożeństwo Różańcowe

17:30

Nabożeństwo do NSPJ i Różaniec

18:00

Za + syna Krzysztofa Meinhardt

I SOBOTA

03.10.2020

8:00

18:00

W int. Klaudii i Arnolda z okazji 30 r. ślubu do MB Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej Rodziny

XXVII

NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020

7:30

9:00

Świniowice : za ++ rodziców Jadwigę i Jakuba Dworaczek, męża Józefa Pastuszka oraz za ++ z pokrewieństwa

10:30

Suma : w int. Wspólnoty III Zakonu Św. Franciszka przez wstaw. Św. Franciszka o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych Członków Wspólnoty

15:00

Nabożeństwo Różańcowe

15:30

Za ++ męża i ojca Alfreda Bartoszek, jego rodziców Marię i Konrada, rodzeństwo Agnieszkę, Henryka i Ewalda, rodziców Gertrudę i Konstantego Grzęczyk, brata Huberta, bratową Edeltraudę, szwagrów Waltra i Horsta, dziadków z obu stron oraz za ++ z pokrewieństwa Bartoszek. Grzęczyk, Pancherz i dusze w czyśćcu cierpiące

17:00

Świniowice : Nabożeństwo Różańcowe

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020

 • Dziś obchodzimy Dożynki Parafialne - Żniwne. Uroczysta Msza św. Dziękczynna w intencji żyjących oraz zmarłych Rolników, Ogrodników, Pszczelarzy i wszystkich Gospodarzy będzie celebrowana o godz. 14:00. W związku z tym, nie będzie popołudniowych Nieszporów oraz Mszy św. o godz. 15:30.
 • Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek dla kilkunastu tysięcy uchodźców z dotkniętego pożarem obozu na greckiej wyspie Lesbos.
 • Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tematem zgodności mojej wiary z tym jak postępuję. Czy postępowaniem daje świadectwo swojej wiary.
 • Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej tradycji poświęcony odmawianiu Różańca Świętego. Nie zapominajmy o tej prostej i skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież św. Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem.
 • Różaniec odmawiany będzie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, za wyjątkiem czwartku – po Mszy św. szkolnej. W sobotę o godz. 17:30, a w niedziele będzie o godz. 15:00.

W Kaplicy w Świniowicach różaniec święty będzie codziennie o godz. 17:00. Zachęcamy do modlitwy każdego, kto zmaga się z trudnościami i problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Plan prowadzenia Różańca Św. znajduje się w gablotce i na stronie internetowej Parafii.

 • We wtorek przypada Święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
 • We wtorek w Domu Parafialnym o godz. 17:00 pierwsza Katecheza Dzieci przygotowujących się do Sakramentu I Spowiedzi i Komunii Św.
 • W środę po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W środę o godz. 17:00 w Domu Parafialnym pierwsza Katecheza dla uczniów kl. VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne : I czwartek, piątek i sobota października.
 • W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o nowe, święte powołanie do życia konsekrowanego Bogu.
 • W piątek o 7:30 i 17:30 Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ciągu dnia zapraszamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Również w tym dniu wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece Bożego wysłannika.
 • W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 14:15 spotkanie III Zakonu św. Franciszka.
 • Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kościół. W tym tygodniu prosimy Mieszkańców Świniowic ul. Wiejskiej – nr nieparzyste i ul. Leśnej.
 • wolne intencje Mszy św. Możemy je zamawiać w kancelarii parafialnej.
 • Prosimy o zachowanie dystansu pomiędzy sobą oraz o używanie maseczek na twarzach.