MINISTRANT SŁUGA OŁTARZA

Pójdź za Mną, Ja jestem drogą, prawdą i życiem, kto idzie za Mną nie zbłądzi.

 

Służba ministrancka - Bierzmowanie 20 maja 2019 - godzina 17:30

(uwaga: ministranci Kamil i Mikołaj Filozof, Paweł Kaczmarek, Rafał Latoska, Patryk Szczypka i Jan Wieczorek w tym dniu przystępują do bierzmowania. Pozostali podejmują obowiązkową służbę. Inne zajęcia popołudniowe przewidziane na poniedziałkowe popołudnie należy odwołać)

1. Ministranci są obecni w zakrystii o godzinie 17:15 (przebierają się i przygotowują te sprzęty kościelne, z którymi będą służyć).

2. O godzinie 17:30 sami (bez księdza) przechodzą przed ołtarz i uczestniczą wraz z parafianami w nabożeństwie majowym.

3. O godzinie 17:45 odchodzą sprzed ołtarza do zakrystii, zabierają sprzęty związane z pełnionymi przez nich funkcjami i wychodzą na plac przy zakrystii.

4. Ustawiają procesję: krzyż, kadzidło itd... i czekają w ciszy na Księdza Biskupa i Księdza Proboszcza.

5. Procesyjnie przechodzimy do głównej bramy kościoła i dalej do ołtarza, ministranci przyklękają parami przed dolnym stopniem i wchodzą do prezbiterium na swoje miejsca.

6. Podczas Mszy świętej służą według następującego porządku:

Krzyż: Marek Scisiewicz

Kadzidło: Jakub Melson, Łukasz Jeziorowski

Kociołek z wodą święconą (odnowienie przyrzeczeń chrztu): Dawid Sikora

Ministranci ołtarza: Rafał Szołtysik, Jan Janik

Dzwonki i gong: Dominik Böhm, Michał Janiga

Pateny: Krzysztof Kusz, Marcel Lachmann, Filip Szczypka

Woda do obmycia i mikrofon bezprzewodowy: Dawid Sikora

Posługa przy mitrze i pastorale: Kamil Szczypek, Mateusz Miecznikowski

 

Służba ministrancka - niedzielna

Grupa I:

Jan Janik, Paweł Kaczmarek, Mateusz Miecznikowski, Filip Szczypka, Patryk Szczypka, Jan Wieczorek.

Grupa II:

Dominik Bohm, Kamil Filozof, Mikołaj Filozof, Michał Janiga, Marek Scisiewicz, Kamil Szczypek, Rafał Szołtysik.

Grupa III (Świniowice):

Krzysztof Kusz, Dawid Sikora.

Data

Sobota

18:00

Niedziela

7:30

Niedziela

9:00

Niedziela

10:30

Niedziela

15:00

17 marca

I

II

III

I

II

24 marca

II

I

III

II

I

31 marca

I

II

III

I

II

7 kwietnia

II

I

III

II

I

14 kwietnia

I

II

III

I

II

21 kwietnia

---

I

III

II

I

22 kwietnia

I

II

III

I

---

28 kwietnia

II

I

III

II

I

 

Uwaga: Jakub Giersz, Daniel Lebok i Jakub Melson wybierają służbę dowolnie

Łukasz Jeziorowski przychodzi stale na 7:30 i 15:00.

Marcel Lachmann przychodzi stale na 18:00 (sb) i 10:30

Służba ministrancka – dni powszednie

Poniedziałek 7:00 – Kamil Filozof, Mikołaj Filozof, Paweł Kaczmarek, Marcel Lachmann

Wtorek 7:00 – Dominik Bohm, Dawid Sikora, Filip Szczypka, Patryk Szczypka

Środa 7:00 – Michał Janiga, Rafał Latoska, Mateusz Miecznikowski

Czwatrek 7:00 – Marek Scisiewicz, Kamil Szczypek

Piątek 7:00 – Jan Janik, Jan Wieczorek

Piątek 16:15 - wszyscy ministranci na Mszy świętej szkolnej

Sobota 7:00 – Łukasz Jeziorowski, Krzysztof Kusz, Rafał Szołtysik

Aktywność ministrantów podczas służby

(służba zgodna z planem +2 pkt, służba dodatkowa +1 pkt,

nieobecność usprawiedliwiona 0 pkt, nieobecność nieusprawiedliwiona -2 pkt)

tydzień:

do 9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

razem

miejsce

Dominik Böhm

103

8

4

8

5

8

8

10

3

4

 

161

VI

Kamil Filozof

46

4

1

0

0

2

0

2

2

0

 

55

Mikołaj Filozof

54

4

1

4

0

2

0

2

0

1

 

68

Jakub Giersz

34

2

0

0

2

2

4

2

0

4

 

50

Piotr Gomola (urlop)

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

0

Michał Janiga

-23

4

-6

2

-6

-6

-8

4

0

-6

 

-45

Jan Janik

136

6

2

8

3

0

4

6

6

2

 

173

IV

Łukasz Jeziorowski

99

0

4

6

2

4

6

6

8

4

 

139

VII

Paweł Kaczmarek

28

1

-2

-4

0

0

2

2

0

0

 

27

Krzysztof Kusz

122

4

6

2

6

2

10

4

4

2

 

162

V

Marcel Lachmann

78

0

6

2

4

4

-2

6

1

2

 

101

Rafał Latoska

74

2

4

-1

0

0

1

2

4

2

 

88

Daniel Lebok

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

4

Mateusz Miecznikowski

48

2

2

4

0

2

2

0

4

-3

 

61

Jakub Melson

84

2

2

0

2

2

12

6

4

4

 

118

VIII

Marek Scisiewicz

28

1

-2

0

0

-4

-1

2

0

-4

 

20

Dawid Sikora

203

7

6

7

7

6

10

10

8

4

 

268

II

Kamil Szczypek

136

5

4

4

4

4

1

6

4

6

 

174

III

Filip Szczypka

80

3

0

4

0

-2

2

5

2

-1

 

93

Patryk Szczypka

98

3

0

4

0

0

2

4

2

-1

 

112

X

Rafał Szołtysik

80

-2

2

0

4

4

6

8

6

6

 

114

IX

Jan Wieczorek

200

3

8

8

8

2

16

6

12

8

 

271

I

Wszystkie możliwe usprawiedliwienia, nawet te, które przekażesz po czasie, w następnym tygodniu, mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby punktów ujemnych