INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

7:30

Za + wujka ks. Piotra Lepszego w pamiątkę urodzin

9:00

Świniowice: za ++ męża Waltra Zuber w 4 r. śmierci, jego rodziców Anastazję i Rufina Zuber, rodziców Walerię i Waleriana, szwagra Romualda, kuzyna Stanisława oraz za ++ z pokrewieństwa

10:30

Suma: za ++ męża Waldemara Macalik, jego rodziców Łucję i Pawła, ojca Franciszka Maleska oraz ++ z pokrewieństwa Macalik, Maleska i Loth

15:00

Nieszpory

15:30

W int. Mileny Grzybek z ok. 1 r. urodzin i Chrztu św. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża.

17.01.2022

Św. Antoniego

Za + Gerarda Cepok w 30 dzień po śmierci

18.01.2022

Za + Leonardę Martynów w m-c po śmierci

19.01.2021

Św. J. Sebastiana Pelczara

W int. Henryki

20.01.2022

Św. Agnieszki

Dzień Babci

Za ++ Genowefę i Alfonsa, Władysławę i Antoniego

22.01.2022

Dzień Dziadka

8:00

Za + syna Adama Bieniek w 4 r. śmierci do Bożego Miłosierdzia

15:30

Świniowice: w int. Pauliny Grzesiek z ok. 18 r. urodzin oraz w int. Rodziców o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

17:00

Za ++ rodziców Helenę i Ryszarda Wacławik, siostrę Irenę, braci Romana i Andrzeja, rodziców Helenę i Jana Skowronek, siostrę Teresę, dziadków oraz ++ z rodziny Sonek, Skowronek i Wacławik

NIEDZIELA ZWYKŁA SŁOWA BOŻEGO

23.01.2022

7:30

Za ++ Paulinę i Jerzego Gawlik, ich córki Róże i Edeltraudę, Klarę i Teodora Kocot, syna Józefa, córkę Teresę, 4 szwagrów, szwagierkę oraz ++ z rodzin Kocot i Gawlik

9:00

Świniowice:

10:30

Suma: za + mamę i babcię Edeltraudę Żurek w 1 r. śmierci

15:00

Nieszpory

15:30

Za ++ rodziców Marię i Jana Bogusławskich, Jadwigę i Władysława Jagła, ich rodziców i rodzeństwo, ks. Kazimierza Bardzińskiego, szwagra Gintra oraz dusze w czyśćcu cierpiące

II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022

• Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na nową stajenkę w Kościele.
  • Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15:00.
  • Od jutra rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • We wtorek o godz. 16:00 w domu parafialnym katecheza dla dzieci przygotowującej się do Sakramentu I spowiedzi i Komunii św.; również o godz. 16:00 w Kościele katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  • W środę po porannej Mszy św. Nowenna do MBNP. Intencje za żyjących możemy składać do urny wystawionej przed ołtarzem.
  • Dziękujemy Mieszkańcom Świniowic za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian ze Świniowic z ul. Wiejskiej z nr: 84/3, 84/4, 84/5, 84/6, 86, 87, 92, 94, 96, 112.
  • W przyszłą niedzielę na Nieszporach Kolędowych o godz. 15:00 będziemy się modlić wspólnie z chórem Veni Cantare. Serdecznie zapraszamy.
  • Zachęcamy do oddawania głosów na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Głosy możemy oddawać wypisując numer szopki, która nam się podoba na przygotowanych karteczkach i wrzucając je do urny. Rozstrzygnięcie III Rodzinnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę w przyszłą niedzielę po Sumie.
  • Do 2 lutego zachęcamy do Adoracji Dzieciątka Jezus w Świniowickiej Betlyjce i w kościele w Wielowsi.
  • Dziękujemy Gospodarzom za troskę i opiekę nad Betlyjką.
  • W sobotę 5 lutego zapraszamy na Pielgrzymkę do MB Fatimskiej na Stecówce w Istebnej. Msza św. pielgrzymkowa będzie w Kościele Krzyża św. na Kubalonce. Koszt 90 zł. w tym autokar, ubezpieczenie, kulig i poczęstunek. Zapisy w kancelarii.
  • W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele naszej Parafii.

Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie – słowa z dzisiejszej Ewangelii wyznaczają kierunek, który powinniśmy obrać w życiu.

Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa

mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość.

Uczestnicząc w Eucharystii, otwórzmy się na dary, które Chrystus nam udziela.