II Niedziela Wielkiego Postu

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie: we wtorek od 8.00 - 9.30 i w czwartek od 17.00 - 18.00.

Dzisiaj o godz. 10.00 zapraszamy na godzinki ku czci Męki Pańskiej, a o 15.00 na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym.

W środę (28 lutego) o godz. 17.30 w Świniowicach nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W czwartek (29 lutego) o godz. 16.15 Msza Św. Szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

Informujemy, że od 1 marca Msze św. , które przypadają wieczorem w dni powszednie (zwłaszcza sobota) ponownie sprawowane będą o godz. 18.00.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i do udziału w nabożeństwach.

W piątek (1marca) miesięczne odwiedziny chorych. Zgłaszamy tylko nowe osoby.

W I Piątek (1 marca) po Mszy św. o godzinie 7.00 zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do zapisywania się na listę indywidualnej adoracji. .Zakończenie przed Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Na to nabożeństwo można składać w kancelarii lub zakrystii zalecki za zmarłych. Od godziny 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty. O godz. 18.00 Msza Św.

W I Sobotę (2 marca) o godz. 6.30 godzinki ku czci NMP, o 7.00 Msza Św. z piętnastominutowym rozważaniem tajemnicy „głoszenia Królestwa Bożego i wzywania do nawrócenia”. Po Mszy św. Różaniec oraz błogosławieństwo i wymiana tajemnic różańcowych.

W sobotę (2 marca) o godz. 16.00 w parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku odbędą się nauki przedślubne dla narzeczonych z naszego rejonu, którzy zamierzają w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

W przyszłą niedzielę (3 marca) - kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjny pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.

W przyszłą niedzielę (3 marca) o godz. 14.00 w kościele spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od 10 - 13 marca. W tym czasie odbędą się też rekolekcje szkolne. Rekolekcje poprowadzi ks. Kazimierz Tomasiak, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.

W środę (20 marca) organizujemy wyjazd na „Misterium Męki Pańskiej” do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godz. 14.00. Koszt przejazdu wraz biletem 100 zł. Zapisy w kancelarii do 14 marca. Przy zapisie podajemy nr PESEL.

Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch prosimy o wpłacenie do końca lutego w kancelarii parafialnej zaliczki 500 zł.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę (2 marca) prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła mieszkańców ulicy Wolnej (nieparzyste) i Radosnej. Dziękujemy również za wszelkie prace dokonane na rzecz naszej parafii w minionym tygodniu, dary żywnościowe dla Ośrodka w Wojsce oraz za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii, oraz te złożone przed kościołem na pomoc dla dzieci w Afryce. Podobnie jak w poprzednich latach można również przekazać 1,5 procentu podatku na rzecz naszej parafii podając nr KRS : 0000283966 i cel szczegółowy : parafia p.w. WNMP w Wielowsi. W kancelarii parafialnej można pobrać odpowiednie oświadczenia.

INTENCJE MSZALNE 25.02 - 03. 03.2024

25.02.2024 r. Niedziela - II Niedziela Wielkiego Postu

7:30 - Za ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda Strancich, brata Huberta, Jana i Teresę Lika, dziadków Meinhardt, Strancich, Emilię Schmelter, ++ z pokrewieństwa.

9:00 Świniowice - Za ++ rodziców Gertrudę i Rudolfa Ciongwa, ojca Henryka Pytel, brata Andrzeja, dziadków z obu stron, szwagrów Alfreda i Huberta, chrześniaków Agnieszkę i Romana, Zofię Foks oraz ++ z pokrewieństwa.

10:30 Suma: O Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża z okazji 1 r. ur. i przyjęcia sakramentu chrztu św. Noego Fortuna.

Błogosławieństwo dzieci rocznych: Antonina Kociok, Maja Foit.

15:00 - Gorzkie Żale.

15:45 - Za ++ Marię i Jerzego Ziaja, rodziców i rodzeństwo z obu stron i dusze w cz.c.

26.02.2024 r. Poniedziałek.

7:00 - Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Cwołek, brata Józefa, Hildegardę i Jerzego Szwajnoch, brata Henryka, ++ ciocie, wujków, ++ z pokrewieństwa.

27.02.2024 r. Wtorek.

7:00 - Za + Alicję Weigel (od Żywego Różańca).

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

28.02.2024 r. Środa.

7:00 - I - Za + męża, ojca i dziadka Ernesta Kotyrba w pamiątkę urodzin.

II - Za + Janinę Pająk (30 dzień po śm.)

Nabożeństwo do Św. Józefa.

17:30 Świniowice - Droga Krzyżowa.

29.02.2024 r. Czwartek.

7:00 - Za + Magdalenę Maroń i Gertrudę Oleś (od pracownic banku Wielowieś).

16:15 Msza Św. Szkolna - Za + brata Piotra Kasprzik, dziadków Franciszkę i Józefa, ich córkę Mariannę, syna Helmuta, Gertrudę i Zygfryda Waloszek, ich synów Józefa, Eryka i Herberta i dusze w cz.c.

Droga Krzyżowa dla dzieci

01.03.2024 r. Piątek.

7:00 - Do NSPJ w intencji czcicieli i jako wynagrodzenie za grzechy.

17:00 - Droga Krzyżowa.

18:00 - Za + męża Engelberta, rodziców Jadwigę i Hipolita Zuber, rodzeństwo, mamę Franciszkę z mężami Jerzym i Józefem, brata Józefa z żoną Heleną, dziadków i dusze w cz.c.

02.03.2024 r. Sobota.

6:30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

7:00 - Ku czci Niepokalanego Serca NMP w int. żyjących i ++ członków Żywego Różańca i  jako wynagrodzenie za grzechy.

Różaniec i wymiana tajemnic różańcowych.

18:00 - Za + męża Mariana, teściów Marię i Franciszka Gaździckich, rodziców Marię i Alfreda Lehnard,  ++ z pokrewieństwa.

03.03.2024 r. Niedziela - III Niedziela Wielkiego Postu

7:30 - Za ++ rodziców Joannę i Joachima Giersch, Hildegardę i Józefa Lebok, siostrę Kornelię, szwagra Leona, dziadków, ++ z rodzin Giersch, Macioszek i Lebok.

9:00 Świniowice - Za ++ rodziców Priskę i Gerarda John, ojca Jan Obłonczek, dziadków i ++ z pokrewieństwa.

10:30 Suma: Za ++ rodziców Różę i Alfreda Kukowka, brata Bernarda, Jadwigę i Alfonsa Rzepa, braci Henryka i Karola, ++ z pokrewieństwa Rzepa, Samolik, Zawioła i Schygulla.

Chrzest: Paulina Monika Jatta.

15:00 - Gorzkie Żale.

15:45 - Za ++ Władysławę i Jana, Anielę i Zygmunta Mendakiewicz oraz ++ dziadków.