Msza św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wspólnotą Dzieci Maryi opiekuje się s. Dorota z Wojski

S. Dorota Wójcik

Urodziłam się w grudniu 1980 r. Jestem w Zgromadzeniu Córek Bożej Miłości od 17 lat. W tym roku minęło 10 lat od moich ślubów wieczystych. Obecnie pracuję w Wojsce w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii jako pielęgniarka. Mam siostrę bliźniaczkę i brata.

Moje zgromadzenie istnieje już 151 lat. Założyła je Matka Franciszka Fechnner w 1868 roku w Wiedniu. Głównym zadaniem Córek Bożej Miłości jest czynić miłość Bożą widzialną w świecie przez swoje życie i pracę. Swoją misję realizujemy rozdając miłość tym, którzy jej potrzebują. To zadanie jest zawsze aktualne, gdyż miłość i jej świadczenie jest zawsze możliwe. Zgromadzenie cechuje się szczególnym kultem Trójcy Przenajświętszej, Najświętszego Sakramenru, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz nabożeństwem do Maryi pod wezwanie, Matki Trzykroć Przedziwnej, a także do św. Józefa.

Pracujemy nie tylko w Polsce, ale również na misjach : boliwia, Uganda, Ukraina, jako katechetki, nauczycielki, zakrystianki, organistki, pielegniarki, księgowe. Główny dom Polskiej Prowincji mieści się z Krakowie.

NASZE POSŁUGIWANIE W PARAFII

Rozwiń treść, aby poznać szczegóły służby

Cudowny Medalik

10medalik.jpg

Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830r. w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ulicy du Bac. W sobotę 27 listopada Niepokalana objawiła się Siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru. Święta usłyszała słowa: "Postaraj się o wybicie Medalika na ten wzór. Wszystkie osoby, które będą go nosić, otrzymają wiele łask. Łaski będą obfite dla tych, którzy będą go nosić z ufnością." Tak rozpoczyna się historia pewnego niezwykłego daru nieba dla ludzkości - historia Cudownego Medalika. Na całym świecie istnieją liczne świadectwa łask uzyskanych za pośrednictwem Matki Bożej od Cudownego Medalika: przemiany duchowe, uzdrowienia, ulga w cierpieniu, obrona ubogich, ochrona przed wypadkami i niebezpieczeństwami i wiele innych.

Św. Katarzyna

Św. Katarzyna Labouré

8swkatarzyna.jpg
    Katarzyna Labouré urodziła się 2 maja 1806 roku w małej wiosce Fain - les - Moutiers położonej nad kanałem burgundzkim - we Francji. W chwili narodzin Katarzyny rodzina liczyła ośmioro dzieci. Nieco później urodziły się jeszcze dwie dziewczynki. W rodzinie panuje wielka miłość - pierwsze miejsce zajmuje Bóg. Co wieczór wszyscy gromadzą się na wspólną modlitwę. Zmęczona ciężką pracą Ludwika Labouré - matka Katarzyny - umiera w wieku 42 lat. Pozbawiona macierzyńskiej miłości dziewięcioletnia Katarzyna powierza się bezgranicznej miłości Maryi. Mówi: "Ciebie obieram sobie za Matkę". Starsza siostra Maria Ludwika poznała Siostry Miłosierdzia i odnalazła tam swoje powołanie. Katarzyna prowadzi dom i zajmuje się gospodarstwem. W 1818 roku przystępuje do pierwszej Komunii Świętej.