Roraty 2012

W tym roku Adwent przypada w pierwszych miesiącach Roku Wiary. Proponujemy więc, aby tegoroczne Roraty przeżywać ze świadkami wiary, którzy za Światłem poszli w ciemno. Będziemy poznawać drogę wiary wielkich świętych doktorów Kościoła, ale także świętych rodziców i świętych dzieci.

Pierwszego dnia Rorat dzieci dostaną dużą pionową planszę z wizerunkiem Pana Jezusa z Cefalu (oficjalny wizerunek Roku Wiary).

W kolejne dni otrzymywać będą obrazki z wizerunkami świętych, które będą przyklejać na planszę. Historia życia osób wyniesionych do chwały ołtarzy jest ciągle niewyczerpanych skarbem, a dzieci lubią słuchać opowiadań, które porywają serca. A takie są na pewno życiorysy świętych.

Dożynki 2012

Ks. Bp. Jan Kopiec odprawił Mszę dziękczynną za tegoroczne zbiory

Profesja wieczysta

4 sierpnia 2012 r. w klasztorze O. Karmelitów w Czernej, Alina Flor jako Siostra Maristella złożyła Wieczyste Śluby.

Prymicje o. Krzysztofa

27 maja 2012; O. Krzysztof Potempa odprawia PRYMICJE

Boże Ciało 2012

Przy sprzyjającej pogodzie 7 czerwca po Mszy Św. o godfz. 9,00 wyruszyliśmy w Procesji Dziękczynnej do 4 Ołtarzy. W tym roku bierze udział z nami O. Krzysztof Potempa, ulicami Młyńską, Polną, Zamkową i Gminna, wyrażamy naszą Ufność Bogu, który przez Syna Swego jest z nami w naszym "Kościele domowym".

I Komunia Św. 2012

Panie Jezu, zabierzemy Cię do domu,

Panie Jezu, nie oddamy Cię nikomu.

Dniem i nocą, Panie Jezu, będziesz z nami,

Bo gorąco, Panie Jezu, Cię kochamy.

Razem z Tobą będzie u nas Twoja Mama,

Żeby nasza nigdy już nie była sama.

Święty Józef tatusiowi dopomoże

I grzeczniejsze będą dzieci Tobą, Boże.

Zmartwychwstanie

Święto Zwycięstwa życia nad grzechem i śmiercią. Kilka zdjęć upamiętniających tę Wielką Noc wykonał Tomek Korcz.

Mistrzostwa Ministrantów w Piłce Nożnej

W sali Gimnastycznej w Gimnazjum Bl. Jana Pawła II w dniach 10.03. i 17.07 odbyły się Mistrzostwa Dekanatu w Piłce Nożnej w 3 kategoriach: