Intencje Mszy świętych

23 kwietnia – niedziela – święto Miłosierdzia Bożego

7:00 Za ++ rodziców Pawła i Annę Juruszowiec, siostrę Magdalenę, Gertrudę i Adolfa Tyc, Marię Cepok i za ++ z pokrewieństwa Jaruszowiec, Tyc i Cepok.

9:00 Za ++ rodziców Ignacego Nir, Józefa i Marię Kotucha, szwagrów Rufina i Mieczysława i za ++ z rodzin Kotucha i Nir. chrzest święty: Amelia Kotucha.

10:30 Za ++ męża Huberta Żurek, córkę Lidię Solka, rodziców Jadwigę i Bernarda Macala, Gertrudę i Henryka Żurek, siostry, braci i za ++ z pokrewieństwa.

15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

24 kwietnia – poniedziałek – św. Wojciecha

7:00 Za ++ rodziców Hildegardę i Teofila Glogowskich, rodziców Matyldę i Pawła Oleś, braci Józefa i Jerzego i za ++ z pokrewieństwa.

25 kwietnia – wtorek – św. Marka

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 40 rocznicy urodzin córki.

26 kwietnia – środa

7:00 Za ++ Marię Gaździcką w 1 rocznicę śmierci.

27 kwietnia – czwartek

7:00 O dar wiecznego zbawienia dla ++ Jadwigi Jagła.

28 kwietnia – piątek

7:00 Za ++ Bernarda i Cecylię Gimel, Jana i Marię Macała, dziadków, za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

16:15 Za ++ żonę i matkę Hildegardę Gruschka, rodziców Matyldę i Franciszka Scholtysik, Franciszkę, Szymona, Józefa, Helenę, Adelajdę i Erwina Gruschka, Pawła i Krzysztofa Grochla, Huberta Miś, Wilhelma i Norberta Pyka, Klarę, Pawła Henryka i Józefa Wind oraz za ++ z pokrewieństwa Biwo, Scholtysik, Schostok i Gruschka.

29 kwietnia – sobota – św. Katarzyny

7:00 Za ++ ojca i męża Waltra Samol, rodziców Emila, Emilię i Gertrudę Samol, syna Wilhelma, rodziców Elfrydę i Stanisława Jaksik, dziadków z obu stron, teścia Herberta Schmidt, Elżbietę Schmiga i za ++ z pokrewieństwa Samol i Jaksik.

11:00 ślub: Bożena Badura i Mateusz Stolz.

18:00 Za ++ męża Edwarda Wierzchowskiego, Marię i Stanisława Halaczyńskich, teściów, ciocię Martę Febicką i bratową Janinę Halaczyńską, dwóch szwagrów i za dusze w czyśćću cierpiące.

30 kwietnia – III niedziela wielkanocna

7:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże w rodzinie Glogaza.

9:00 Za ++ Roberta Samol, ojca Antoniego, jego rodziców Jana i Klarę, rodzeństwo, Pawła i Agnieszkę Skopek, synów Ignacego, Wiktora, Pawła, synowe Annę, Marię, Jadwigę, Anastazję, Rufina Zuber, ojca Kornela, siostrę Łucję i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 80 rocznicy urodzin Jadwigi Michalskiej. Chrzest święty: Bartłomiej Kluba.

15:00 Nieszpory niedzielne.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Dzisiaj, w niedzielę modlimy się pamiętając o pielgrzymach naszej parafii, którzy udali się do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. O godzinie 15:00 w kościele nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona dla mieszkańców Syrii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas.

W poniedziałek przeniesiona na 24 kwietnia uroczystość świętego Wojciecha – patrona Polski.

We wtorek, w dniu święta świętego Marka po porannej Mszy świętej procesja z modlitwą o urodzaj.

W sobotę święto świętej Katarzyny – patronki Europy.

Kolekty niedzielne przeznaczone na parafię. Dnia 7 maja odbędzie się kolekta specjalna (jednorazowa) będąca pomocą parafian przy sfinansowaniu przebudowy schodów – proszę o szczególną ofiarność. Bóg zapłać za wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi po porannych Mszach świętych i w sobotę od godziny 17:00 do godziny 17:45.

Przygotowanie do bierzmowania

Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła na próby przed bierzmowaniem: 27 kwietnia o godzinie 18:00 i 8 maja o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.

Przygotowanie do pierwszej Komunii świętej

Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się 28 kwietnia bezpośrednio po Mszy świętej szkolnej i potrwa około 45 minut. Proszę rodziców przychodzących na Mszę świętą szkolną o troskliwe spojrzenie na wszystkich trzecioklasistów. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 8 maja o godzinie 19:00 w kościele. Na zebraniu obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

O sprzątanie kościoła w sobotę 29 kwietnia o godzinie 13:00 proszę parafian z Czarkowa. Dnia 6 maja o godzinie 13:00 prace porządkowe przeprowadzą tegoroczni kandydaci do bierzmowania. 6 maja poproszę także o pomoc rodziców bierzmowańców. 13 maja o 13:00 prace porządkowe przeprowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. (Pracując w liczniejszym składzie w tym dniu dokonamy dokładniejszych prac w tych miejscach kościoła, które nie są odkurzane i myte co tydzień. Proszę także o przyniesienie ze sobą mioteł, szmat i wiader). Serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Kancelaria (bezpośredni telefon 601 579 698)

W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna czynna po porannych Mszach świętych oraz we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka