Intencje Mszy świętych

15 lipca – XV niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże z okazji 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa Krystyny i Eugeniusza Panasiuk.

9:00 Za ++ męża Krzysztofa Musiallek, jego rodziców Dominika i Marię, rodziców Stefana i Agnieszkę Kciuk, syna Joachima i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ rodziców Jadwigę i Stefana Kulik, Józefa, Pawła, Alojzego Meka, Teresę i Zygfryda Jaworek, Helenę i Alfreda Kulik, kuzynkę Krystynę, dziadków z obu stron i za ++ z pokrewieństwa.

15:00 Nieszpory.

16 lipca – poniedziałek – NMP z Góry Karmel

7:00 Za ++ męża Waltra Kociok, rodziców Antoniego i Anastazję, Marcjana i Marię Janysek, rodzeństwo i za ++ z pokrewieństwa oraz Elżbietę i Ludwika Szolc.

17 lipca – wtorek

7:00 Za ++ rodziców Bernarda i Helenę Ganszczyk, rodziców Martę i  Wilhelma Szewczyk, siostrę Renatę, brata Henryka, dziadków  z obu stron i za ++ z pokrewieństwa.

18 lipca – środa

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  w rodzinie Ciongwa.

19 lipca – czwartek

7:00 Za ++ rodziców Hildegardę i Teofila Glogowski, rodziców Matyldę i Pawła Oleś, braci Józefa i Jerzego i za ++ z pokrewieństwa.

20 lipca – piątek

7:00 Za + syna Adama Bieniek, ++ rodziców Gabrielę i Gerharda Gawlik, Marię i Józefa Bieniek, babcie, dziadków, pokrewieństwo i za dusze w czyśćcu cierpiące.

21 lipca - sobota

7:00 Za ++ rodziców Annę i Alfonsa Helisch, Franciszkę i Floriana Król ich dwie córki, syna i zięcia i za ++ z pokrewieństwa.

16:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50 rocznicy urodzin Urszuli Gollor.

18:00 Za + Daniela Macała w pierwszą rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

22 lipca – XVI niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 za ++ męża Edwarda Kaleta, syna Piotra, rodziców i teściów, braci Łukasza i Franciszka z żoną Danutą oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta i Janiga.

9:00 Za ++ rodziców Elzę i Jana Gawlik, Huberta Miś, ciotkę Hildegardę Gruszka, dziadków z obu stron i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ ojca Konrada Ligockiego, dziadków, chrzestnych Linę i Gintra i za dusze w czyśćcu cierpiące. Chrzest: Mia Weronika Sus.

W dniu dzisiejszym nie ma nabożeństwa popołudniowego.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Przeżywamy XV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP, o godzinie 15:00 na Nieszpory. Od piątku prowadzę w Rabce rekolekcje dla małżeństw. W najbliższych dniach Msze święte w Parafii sprawować będą: o. Krzysztof Potempa i ks. Tadeusz Deńczyk. Możliwy jest kontakt telefoniczny ze mną w sytuacjach nagłych. Proszę o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

W przyszłą niedzielę o 10:00 zapraszam na Godzinki maryjne, nie będzie o 15:00 nabożeństwa popołudniowego.

Kolekty niedzielne przeznaczone na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź od poniedziałku do piątku przed poranną Mszą świętą.

Msze święte za zmarłego księdza Piotra Lepszego

Msze święte w intencji zmarłego ks. Piotra Lepszego będą odprawione w następujących terminach: Msza święta w miesiąc po śmierci (29.07 o godz. 10:30), Msza święta od Ministrantów i Dzieci Maryi (04.08 o godz. 7:00), Msza święta od Seniorów i Osób chorych z naszej Parafii (06.08 o godz. 7:00, Msze święte od Róż Różańcowych i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (11.08 o godz. 7:00, 08.09 o godz. 7:00, 12.10 o godz. 7:00, 01.11 o godz. 10:30, 14.12 o godz. 16:15, 05.01 o godz. 7:00, 02.02 o godz. 7:00 i 02.03 o godz. 7:00), Msza święta od mieszkańców Kieleczki (14.08 o godz. 7:00), Msza święta od mieszkańców ulicy Gliwickiej (11.09 o godzinie 7:00), Msza święta od mieszkańców Świniowic (30.09 o godz. 9:00). Bóg zapłać za wszystkie przejawy Waszej pamięci modlitewnej.

Wyjazd dla seniorów

Młodzież naszej Parafii zaprasza Seniorów na spotkanie wyjazdowe w Kokotku koło Lublińca, gdzie nad jeziorem znajduje się Oblacki ośrodek duszpasterstwa młodych. Wyjazd dnia 21.07 o godzinie 14:45 spod Gminnego Ośrodka Kultury. Koszt uczestniczenia – 10 złotych.

„Piękna Wieś Województwa Śląskiego”

W związku z przystąpieniem sołectwa Wielowieś do konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” dnia 17 lipca gościć będziemy komisję złożoną z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. Wraz z Sołtysem Wielowsi prosimy o szczególne przygotowanie swoich posesji na wspomniane wydarzenie.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 28 lipca z Kieleczki i Borowian, 11 sierpnia z ulic Klasztornej i Szafranka, 25 sierpnia z ulicy Szkolnej. Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach. Dziękuję także za pomoc przy malowaniu ogrodzenia cmentarnego.

Ogłoszenie Spółki Nitroerg

Spółka Nitroerg wypłaca dywidendy dla akcjonariuszy za rok 2017. Szczegółowe informacje i formularze dyspozycji wypłaty dostępne w siedzibie Spółki Nitroerg.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku od 7:30 do 8:00 i we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka