Intencje Mszy świętych

20 sierpnia – XX niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ rodziców Marię i Herberta Piech, ojca Norberta Mainka, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziców, dzieci i wszystkich w rodzinie Staś.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Stróżyk oraz za + Helenę Grzesik w miesiąc po śmierci. Chrzest: Szymon Jan Morawiec.

15:00 Nieszpory niedzielne. Chrzest: Martyna Weronika Musialek.

21 sierpnia – poniedziałek – św. Piusa X

7:00 Za ++ Paulinę Kaczmarczyk, jej rodziców, siostry, braci i za ++ z pokrewieństwa Kaczmarczyk i Ciongwa.

22 sierpnia – wtorek – NMP Królowej

7:00 Do Bożej Opatrzności i Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Macała z okazji 30 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.

23 sierpnia – środa

7:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opieką, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 70 rocznicy urodzin Elżbiety Magda.

24 sierpnia – czwartek – św. Bartłomieja

7:00 Za ++ rodziców Emilię i Josefa Scholtysik, brata Franciszka, szwagra Manfreda, teściów Piotra i Władysławę Olszewski, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

25 sierpnia – piątek

7:00 Za ++ rodziców Helenę i Waltra Janoszka, matkę Klarę, córkę Joannę Sonsala, synową Weronikę, Franciszka Kowolik i za ++ z pokrewieństwa Sonsala i Janoszka.

26 sierpnia – sobota – NMP Częstochowskiej

7:00 Za ++ rodziców Joannę i Piotra Ciongwa, Paulinę i Romana Watoła, męża Herberta, chrzestną Franciszkę, Piotra Kulosa, rodzeństwo i za ++ z pokrewieństwa Ciongwa i Watoła.

12:00 Ślub: Iwona Tarnowska i Tomasz Musioł.

18:00 Za ++ Joannę Kotucha, męża Wilhelma, synów Stefana, Manfreda, Henryka, Marcina i za ++ z pokrewieństwa.

27 sierpnia – XXI niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Elżbietę Cepok, jej rodziców, teściów, Marię Cepok, Franciszka i Annę Świerzy, syna Joachima i za ++ z pokrewieństwa Cepok, Chmielorz, Świerzy, Sklorz.

9:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach Plasa i Opara.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej, świętego Józefa i świętego ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w 48 rocznicę zawarcia małżeństwa Józefa i Gizeli Korcz.

14:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za urodzaj i pomyślne zbiory z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników, hodowców i ogrodników oraz dla ich rodzin (Dożynki Gminy Wielowieś w Czarkowie).

Ogłoszenia parafialne

Podziękowania

Składam serdeczne podziękowania za przygotowania poczynione przed odpustem parafialnym oraz za liczne i pobożne uczestniczenie w uroczystości. Dziękuję osobom, które uporządkowały i przystroiły kościół, osobom odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii i muzykującym, pocztom sztandarowym i poszczególnym grupom parafialnym.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Dzisiaj świętujemy XX niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Godzinki ku czci NMP odprawimy o godzinie 10:00, Nieszpory o godzinie 15:00.

W najbliższą niedzielę wraz z całą Gminą Wielowieś będziemy świętować Dożynki. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w Czarkowie o godzinie 14:00. Zapraszam mieszkańców wszystkich wiosek należących do naszej Parafii do uczestniczenia w tym pięknym święcie. Informuję, że w związku z uroczystościami dożynkowymi w przyszłą niedzielę nie będzie nieszporów.

Kolekty niedzielne przeznaczone są na naszą Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Apel Przewodniczącego KEP w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia, składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych, którzy ucierpieli i ponieśli szkody materialne. Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę o modlitwę i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej www.caritas.pl. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię, ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP.

Zakończenie prac przy przebudowie schodów kościelnych

Od marca do lipca prowadzone były prace przy przebudowie schodów wiodących na plac kościelny. Obrzęd poświęcenia schodów dokonany w dniu odpustu był zwieńczeniem prac na które składały się: 1. Prace projektowe wykonane przez Firmę p. Leszka Liszczyka z Boronowa, 2. Prace rozbiórkowe przeprowadzone przez firmy p. Jana Kotuchy i Wernera Kocka z Wielowsi oraz licznych Parafian, 3. Prace pomiarowe przeprowadzone przez Parafian, 4. Prace budowlane przy fundamencie przeprowadzone przez firmy p. Herberta Jatty z Wielowsi i p. Jana Cierpioła z Lisowa, 5. Prace kamieniarskie przeprowadzone przez firmę p. Leszka Wacławczyka z Jemielnicy, 6. Prace brukarskie przeprowadzone przez firmę Maximus, 7. prace związane z konstrukcją poręczy przeprowadzone przez firmę p. Reinharda Susa z Wielowsi. Dziękuję wszystkim pracownikom, ofiarodawcom oraz organizatorom zimowej gali boksu, która też wspomogła budowę.

Mecz Tęczy Wielowieś

23 sierpnia o godzinie 17:30 na boisku Tęczy Wielowieś zostanie rozegrany mecz z drugą drużyną Górnika Zabrze w ramach rozgrywek Jatta Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy do gorącego kibicowania.

Spotkanie dla seniorów

26 sierpnia o godzinie 15:00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się kolejne spotkanie dla seniorów przygotowane przez naszą młodzież. Zapraszamy.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe poproszę parafian: 26 sierpnia mieszkańców Świniowic z ulic Wiejskiej (nieparzystej) i Leśnej, 2 września mieszkańców Świniowic z ulic Wiejskiej (parzystej) i Strażackiej, 9 września mieszkańców Kieleczki i Borowian. Serdecznie dziękuję za wyświadczoną przez Was pomoc.

Kancelaria parafialna (bezpośredni telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna w dni robocze od 7:30 do 8:00 i we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka