Intencje Mszy świętych

23 września – XXV niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Jadwigę i Józefa Słomskich, ich rodziców i rodzeństwo, męża Mariana Jarczak, jego rodziców, Anastazję i Michała, syna Wacława, córkę Stefanię i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za ++ męża Horsta Zuber, Matyldę i Józefa Świerzy, syna Joachima, Gertrudę i Alojzego Zuber i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ żonę Teresę Wloka, jej rodziców Klarę i Teodora Kocot, Emilię i Pawła Wloka, Krystynę Kocot, Józefa Magda, Eryka Solka, Marię Szołtysik i za ++ z rodzin Kocot Wloka, Szołtysik. Roczek: Kacper Piegsa.

Uwaga: w dniu dzisiejszym nie ma parafialnego nabożeństwa Nieszporów.

24 września – poniedziałek

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 80 rocznicy urodzin Gerarda Wrzeciono.

25 września – wtorek

7:00 Za ++ Marię i Alfonsa Halaczyńskich, ich rodziców, córkę Hildegardę, synów Wiktora i Wernera, Franciszkę i Różę Nocoń, syna Józefa, Franciszka i Marię Lipok, syna Pawła i za ++ z pokrewieństwa.

26 września – środa

7:00 Za ++ Franciszka i Hildegardę Pysik, czterech braci, siostrę Jadwigę Wieczorke, Franciszka i Annę Kaminiorz, córkę Marię, matkę Franciszkę z mężami Jerzym i Józefem, brata Józefa Schygulla, szwagra Engelberta Zuber, Klarę i Józefa Stuchlik, dziadków i za dusze w czyśćcu cierpiące.

27 września – czwartek – św. Wincentego a Paulo

7:00 Za ++ siostrę Teresę, braci Alfreda i Joachima, rodziców Annę i Rudolfa i za ++ z rodziny.

28 września – piątek – św. Wacława

7:00 Za ++ siostrę Elżbietę, męża Teodora, rodziców Bonifacego i Emilię John, siedmiu braci, siostrę Helenę z mężem, trzy szwagierki i za dusze w czyśćcu cierpiące.

16:15 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie z okazji 80 rocznicy urodzin Anieli Walloschek.

29 września – sobota – św. Archaniołów

7:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Anioła Stróża z prośbą o dalszą opiekę i obronę.

18:00 Za ++ rodziców Jana i Marię Macała, syna Daniela, Ewę Macała, Bernarda i Cecylię Gimel, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

30 września – XXVI niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Jerzego i Elżbietę, Annę i Franciszka Gawlik, Albinę i Konrada Glomb, syna Gerharda, Elżbietę i Wilhelma Długosz i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Wniebowziętej z prośbą o dar życia wiecznego w niebie dla + księdza Piotra Lepszego – od mieszkańców Świniowic.

10:30 Za ++ Rudolfa Wróbel, jego rodziców, Genowefę i Ryszarda, braci Henryka i Józefa, Teresę Wróbel, rodziców Gertrudę i Jana Kocot, brata Karola, żonę Elżbietę, córkę Irenę, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

15:00 Nieszpory.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Przeżywamy XXV niedzielę w ciągu roku liturgicznego.. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP, o godzinie 15:00 na Nieszpory.

Dzisiaj w Parafii posługują Misjonarze Oblaci. Po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2019. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP (dzisiaj nie będzie Nieszporów parafialnych).

Kolekta przeznaczona na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi codziennie przed porannymi Mszami świętymi i w sobotę od 17:00 do 17:45.

Spotkanie młodzieży i seniorów naszej Parafii

Młodzież serdecznie zaprasza seniorów na pierwsze powakacyjne spotkanie zorganizowane 29 września o godzinie 15:00 w GOK w Wielowsi.

Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Sanktuarium w Piekarach Śląskich

Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę i do Sanktuarium  w Piekarach Śląskich zorganizowanej dnia 26 września. Wyjazd o godzinie 7:45. Koszt przejazdu 20 złotych. W ramach pielgrzymki Msza święta w kaplicy Obrazu NMP na Jasnej Górze, nabożeństwo na wałach klasztornych, przerwa na posiłek w Częstochowie, uczestniczenie w Koronce do Miłosierdzia Bożego w Bazylice w Piekarach, zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum sanktuaryjnego i Kalwarii.

Parafialna Rada Duszpasterska

Zapraszam na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dnia 27 września o godzinie 19:00.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o godzinie 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 29 września z ulic Gminnej i Młyńskiej, 6 października z ulic Gliwickiej i Pogodnej. Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach.

Pielgrzymki

Zapraszam do uczestniczenia w pielgrzymce do Sanktuarium NMP w Turzy Śląskiej. Wyjazd 29 września, w środę, o godzinie 17:15.

Członków Róż Różańcowych zapraszam do uczestniczenia w rekolekcjach na Górze świętej Anny w dniach od 19 do 21 października. Zapisy u p. Róży Ciongwa. Szczegółowe informacje na czwartej stronie gazetki.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od 7:30 do 8:00 i we wtorek od 19:00 do 20:00.

Informuję też, że zapisywanie intencji mszalnych na nowy rok rozpocznie się 24 września:

• 24, 25, 26 września od 18:00 do 21:00 oraz w kolejnych dniach w godzinach kancelaryjnych intencje jubileuszowe za osoby żyjące
  • 1, 2, 3 października od 18:15 do 21:00 oraz w kolejnych dniach w godzinach kancelaryjnych intencje za zmarłych.

Bardzo proszę o przychodzenie do kancelarii z tekstem intencji zapisanym na kartce.

Badania na osteoporozę

Dnia 28 września w godzinach od 17:00 do 18:00 w busie medycznym na parkingu przy kościele będzie można skorzystać z badań na osteoporozę.