Intencje Mszy świętych

16 lipca – XV niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Jana i Jadwigę Pigulla, synów Jana i Michała, córki Helenę i Różę z mężem Romanem, brata Józefa, ojca Franciszka Macha.

9:00 Do Ducha świętego i Anioła Stróża, Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 18 rocznicy urodzin Piotra Gomola.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie z okazji 80 rocznicy urodzin Teodora Sus.

15:00 Nieszpory niedzielne.

17 lipca – poniedziałek

7:00 Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anieli Kotyrba w 70 rocznicę urodzin.

18 lipca – wtorek

7:00 Za ++ ojca Konrada Ligockiego, chrzestnych Alinę i Gintra, dziadków z obu stron i za ++ z pokrewieństwa.

19 lipca – środa

7:00 Za ++ rodziców Hildegardę i Teofila Glogowskich, Matyldę i Pawła Oleś, braci Józefa i Jerzego i za ++ z pokrewieństwa.

20 lipca – czwartek – bł. Czesława

7:00 Za ++ rodziców Gabrielę i Gerharda Gawlik, Marię i Józefa Bieniek, babcie, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

21 lipca – piątek

7:00 Za ++ rodziców Annę i Alfonsa Helisz, Franciszkę i Floriana Król, ich dwie córki, syna, zięcia i za ++ z pokrewieństwa.

16:00 Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kariny Skubela z okazji 50 rocznicy urodzin (ks. Marek Pyka).

18:00 1. Za + Anastazję Ruth Hoim w miesiąc po śmierci. 2. Za + Elżbietę Kocot w miesiąc po śmierci. 3. Za + Gotfryda Lachmann w miesiąc po śmierci.

22 lipca – sobota – św. Marii Magdaleny

7:00 Za + syna Piotra Kasprzik.

18:00 Za ++ męża Edwarda, syna Piotra, rodziców z obu stron, braci Łukasza i Franciszka z żoną Danutą i za ++ z pokrewieństwa Kaleta i Janiga.

23 lipca – XVI niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ rodziców Joachima i Joannę Giersch, Józefa i Hildegardę Lebok, siostrę Kornelię, szwagra Leona i za ++ z rodzin Giersch, Macioszek i Lebok.

9:00 Za ++ rodziców Pawła i Zofię Bujara, Marię i Wiktora Skopek, szwagra Alfreda, siostrzeńca Adama oraz ++ z pokrewieństwa Halder, Dressler, Marciuk i Wieczorek.

10:30 Za ++ rodziców Annę i Stefana, Maksymiliana Kowolik, braci Antoniego i Henryka, za ++ dziadków z obu stron, rodziców Piotra i Matyldę, braci Jana i Henryka, Pawła z synem, siostrę z mężem, szwagrów Krystiana, Bernarda i za ++ z pokrewieństwa Kowolik, Meinhardt, Miękota, Myrcik, Glogowski i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Świętujemy XV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj o godzinie 10:00 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP, a o godzinie 15:00 odprawimy Nieszpory.

Począwszy od najbliższej soboty, przez tydzień, będę nieobecny w Parafii – będę prowadzić rekolekcje dla małżeństw w Rabce. Msze święte będą sprawowane przez Misjonarzy Oblatów. Proszę o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

Za tydzień XV niedziela w ciągu roku liturgicznego. O godzinie 10:00 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. W związku z moim wyjazdem, w przyszłą niedzielę wyjątkowo nie będzie parafialnego nabożeństwa nieszporów. Dzisiejsza i przyszłotygodniowa kolekta przeznaczone na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi przed porannymi Mszami świętymi. W związku z moim wyjazdem w soboty 22 i 29 lipca nie będzie w parafii popołudniowej spowiedzi.

Święto młodzieży na Górze Świętej Anny

W dniach od 17 do 22 lipca na Górze świętej Anny odbędzie Święto młodzieży. Serdecznie zapraszamy na liczne imprezy przygotowane przez Ojców Franciszkanów.

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania z Gliwic na Jasną Górę w dniach od 17 do 19 sierpnia 2017 roku. Zapisy na pielgrzymkę w naszej Parafii.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe poproszę parafian: 29 lipca mieszkańców Jeżmanowa, 12 sierpnia mieszkańców ulic Parkowej i Zamkowej, 26 sierpnia mieszkańców Świniowic z ulic Wiejskiej (nieparzystej) i Leśnej. Serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Zapowiedzi przedślubne

1. Damian Sus z Wielowsi oraz Monika Wawrzyniak z Ostrowa Wielkopolskiego.

2. Paweł Barczak z Knurowa oraz Lucyna Cuber z Wielowsi

Kancelaria parafialna (bezpośredni telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna w dni robocze po porannych Mszach świętych oraz we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka