Intencje Mszy świętych

12 sierpnia – XIX niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Kroll, brata Jana, i Edeltraudę Kroll, Joannę i Wiktora Helisch, brata Józefa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 Za ++ córkę Agnieszkę w 12 rocznicę śmierci, męża Alfreda, rodziców, teściów i za ++ z rodzin Grzesiek i Ciongwa.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże  z okazji 50 rocznicy urodzin Pawła Sikora.

15:00 Nieszpory.

13 sierpnia – poniedziałek

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  z okazji 18 rocznicy urodzin Pauliny.

18:30 Nabożeństwo fatimskie (w ramach nabożeństwa o 20:00 Msza święta za ++ Roberta Samol, ojca Antoniego, chrzestną Marię Skopek, Hipolita i Elżbietę Jaworek, szwagra Pawła, dziadków Samol, Skopek, Jaworek i Szwarc, Pawła Dworaczek, Wilhelma i Angelę Dworaczek, Gerharda Sobel).

14 sierpnia – wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego

7:00 Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Wniebowziętej z prośbą o dar życia wiecznego w niebie dla + księdza Piotra Lepszego – od mieszkańców Kieleczki.

17:00 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo świętego Floriana w intencji wszystkich Strażaków i ich Rodzin, za działaczy wspomagających Straż Pożarną oraz za ++ Strażaków z okazji 130 rocznicy powstania Służby Pożarniczej w Wielowsi.

18:00 Za ++ męża Romana w rocznicę śmierci i za ++ z rodzin Bdzionek, Zymella, Brenzlau i Kozubik i za ++ z pokrewieństwa.

15 sierpnia – środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

7:30 Za ++ męża Henryka, rodziców Zofię i Stanisława, teściów i za dusze czyśćcu cierpiące.

9:00 Za ++ z rodzin Gruszka, Pyka, Henkel, Rzepa, Pietrowski, Pawłowski i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Suma odpustowa w intencji Parafian, gości naszej Parafii i za ++ Parafian.

15:00 Nieszpory odpustowe.

16 sierpnia – czwartek

7:00 Za ++ ojca Engelberta, dziadków z rodzin Zuber, Schygulla, Kuś, Semyrko, Caus, za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

17 sierpnia – piątek – św. Jacka

7:00 Za ++ rodziców Katarzynę i Gerarda Sojka, Artura i Helenę Skopek, Marię i Stefana Zienć i za ++ z pokrewieństwa.

18:00 Za + Janinę Bambynek w miesiąc po śmierci i za ++ z pokrewieństwa. Za + Irmgardę Staś w miesiąc po śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

18 sierpnia – sobota

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej, świętego Józefa i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w 49 rocznicę ślubu Józefa i Gizeli Korcz.

18:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże z okazji 80 rocznicy urodzin Urszuli Kroll. Chrzest: Weronika Helena Młynek.

19 sierpnia – XX niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże w rodzinie Rzepa z okazji 10 rocznicy zawarcia sakramentu i z okazji rocznicy urodzin synów.

9:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Sikora i John.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i Błogosławieństwo Boże w 10 rocznicę ślubu Barbary i Bernarda Kuś.

15:00 Nieszpory.

Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Przeżywamy XIX niedzielę w ciągu roku liturgicznego. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP, o godzinie 15:00 na Nieszpory.

W poniedziałek zapraszam na Nabożeństwo fatimskie (procesja - 18:30, katecheza maryjna – 18:40, wezwania maryjne 19:00, różaniec – 19:15, Msza święta zakończona procesją – 20:00).

We wtorek o godzinie 17:00 zapraszam na Mszę świętą sprawowaną w 130 rocznicę powstania Straży Pożarnej w Wielowsi (uroczystość będzie połączona z festynem przy Urzędzie Gminy, który odbędzie się dzień później, w środę, od godz. 16:00).

W środę świętujemy nasz odpust parafialny. Msze święte według porządku niedzielnego (14 sierpnia o 18:00, 15 sierpnia o 7:30, 9:00 i 10:30). Zapraszam też na Nieszpory odpustowe o godzinie 15:00. Sumistą odpustowym będzie ks. Damian Kubiński z Toszka. Podczas każdej Mszy świętej zostaną poświęcone zioła i kwiaty.

W piątek uroczystość świętego Jacka, patrona naszej metropolii górnośląskiej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 10:00 Godzinki maryjne, o godzinie 15:00 Nieszpory.

Kolekty niedzielne i odpustowa przeznaczone na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź przed odpustem parafialnym

Okazja do spowiedzi codziennie przed porannymi Mszami świętymi oraz dodatkowo w niedzielę  od 13:00 do 14:45, w poniedziałek od 17:00 do 17:45 i we wtorek od 16:00 do 16:45.

300 lat Parafii Koty

W tym roku Parafia świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kotach obchodzi jubileusz 300 – lecia istnienia. Informacja o obchodach jubileuszowych dostępna jest na plakacie przy wejściu do kościoła.

Pielgrzymka Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę

Zapraszam do uczestniczenia w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 16 do 18 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Parafii św. Katarzyny w Toszku.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 25 sierpnia z ulicy Szkolnej, 8 września z ulicy Polnej. Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach.

Podziękowania

Składam serdeczne podziękowania dla p. Józefa Wałacha za zabudowanie nowych lamp w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zostało także wzmocnione oświetlenie nawy głównej kościoła. Przy tej okazji składam podziękowania p. Herbertowi Jatta. Zorganizowana przez niego styczniowa Gala Boksu Amatorskiego sfinansowała obydwie wyżej wymienione prace.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę od 7:30 do 8:00. We wtorek wieczorem nieczynna.

Ks. Marcin Gruszka