Intencje Mszy świętych

17 września – XXIV niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Maksymiliana Szyguła, syna Romana, dziadków Jana i Agnieszkę, Jana i Franciszka, ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za ++ rodziców Teofila, Paulinę, Jadwigę i Klausa, wnuczkę Monikę, brata Rufina, siostrę Otylię, pięciu szwagrów, księdza Johanna, Wiktora Kaluza, Henryka i Franciszkę Samol, córkę Ritę.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za urodzaj i pomyślne zbiory z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników, hodowców i ogrodników oraz dla ich rodzin.

15:00 Powitanie pielgrzymów i Nieszpory niedzielne.

18 września – poniedziałek – św. Stanisława Kostki

7:00 Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Pawła Sitko z okazji 80 rocznicy urodzin.

12:00 ślub: Sylwia Jałowicka oraz Denis Nowak.

19 września – wtorek

7:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Boskiej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo w rodzinie Giersz.

20 września – środa – św. Andrzeja i towarzyszy

7:00 Za ++ Jana Karlowski, rodziców Helenę i Ernesta, braci Józefa i Jerzego, rodziców Jana i Annę Halder, rodzeństwo i pokrewieństwo.

21 września – czwartek – św. Mateusza

7:00 Za ++ męża Ryszarda Wacławik, córkę Irenę, syna Romana, rodziców z obu stron, braci Józefa i Alfonsa, szwagra Pawła oraz pokrewieństwo Sonnek i Wacławik.

22 września – piątek

7:00 Za ++ żonę i matkę Hildegardę Gruschka, rodziców Matyldę i Franciszka Scholtysik, Franciszkę, Szymona, Józefa, Helenę, Adelajdę i Erwina Gruschka, Pawła i Krzysztofa Grochla, Huberta Miś, Wilhelma i Norberta Pyka, Klarę, Pawła Henryka i Józefa Wind oraz za ++ z pokrewieństwa Biwo, Scholtysik, Schostok i Gruschka.

16:15 Za ++ Rudolfa Wróbel, jego rodziców Genowefę i Ryszarda, braci Henryka, Józefa, Teresę Wróbel, rodziców Gertrudę i Jak Kocot, brata Karola, jego córkę Irenę, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

23 września – sobota – św. Pio

7:00 Za ++ Jadwigę i Józefa Słomskich, ich rodziców, + męża Mariana Jarczak, jego rodziców, Anastazję i Michała Jarczak, syna Wacława, córkę Stefanię i za ++ z pokrewieństwa.

16:30 Za ++ Daniela Macałę. Msza święta zamówiona od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

18:00 Za ++ Rudolfa Watoła w pierwszą rocznicę śmierci. Chrzest: Michał Dawid Ślósarek.

24 września – XXV niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ dziadków Teklę i Konstantego Spende, synów Eryka, Wilhelma i Jana, córki Małgorzatę i Helenę, synową Marię, zięcia Franciszka Gorzkula, wnuka Józefa i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 75 rocznicy  urodzin Elżbiety i 55 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa Elżbiety i Józefa Pastuszka.

10:30 Za ++ rodziców Kleofasa i Klarę Sobel, brata Gerharda, Romana i Małgorzatę Grzesiek, braci Gerarda i Alfreda, bratanicę Agnieszkę oraz za ++ z pokrewieństwa Sobel, Grzesiek, Skowronek, Dzida i za dusze w czyśćcu cierpiące.

15:00 Nieszpory niedzielne.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Dzisiaj świętujemy XXIV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Godzinki ku czci NMP o godzinie 10:00 i Nieszpory poprzedzone powitaniem pielgrzymów o godzinie 15:00.

W poniedziałek święto świętego Stanisław Kostki – patrona młodzieży.

W piątek o godzinie 16:15 Msza święta szkolna. Proszę też o jak najszybszy kontakt z rodzicami kandydatów do pierwszej Komunii świętej i bierzmowania, którzy byli nieobecni podczas zeszłotygodniowego zebrania. Należy zgłosić swoje dziecko do sakramentu.

W przyszłą niedzielę Godzinki ku czci NMP o godzinie 10:00 i Nieszpory o godzinie 15:00.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Stolicę Apostolską. Za tydzień kolekta na parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Składam też podziękowanie za waszą ofiarność w ramach zeszłotygodniowej kolekty na opał na zimę.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi codziennie przed poranną Mszą świętą i w sobotę od 17:00 do 17:45.

Ogłoszenie Sołectwa w Wielowsi

Wójt Gminy Wielowieś oraz Sołtys Sołectwa Wielowieś zapraszają mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie dnia 20 września (w środę) o godzinie 19:00 w GOK-u. Omawiany będzie Fundusz Sołecki na lata 2017 (zmiana) i 2018. Będzie też wybierany dodatkowy członek Rady Sołeckiej.

Opłaty cmentarne

Proszę o uregulowanie opłat cmentarnych przy okazji opłacania u sołtysów podatków rolnych. Dziękuję tym wszystkim, którzy systematycznie spełniają swój obowiązek.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe poproszę następujących parafian: 23 września z ulicy Szkolnej, 30 września z ulicy Polnej, 7 października z ulicy Ogrodowej. Serdecznie dziękuję za wyświadczoną przez Was pomoc.

Prace porządkowe przy kaplicy miłosierdzia Bożego

Zostały przeprowadzone gruntowne prace porządkowe na zapleczu kaplicy miłosierdzia Bożego. Serdecznie dziękuję za wytrwałą pracę paniom Lidii Sus i Elwirze Smaruń.

Zapowiedzi przedślubne

Maksymilian Schütz z Wielowsi i Dominika Knopik ze Świbia.

Marcin Helisz ze Świniowic oraz Justyna Kurda z Wojski.

Kancelaria parafialna (bezpośredni telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty 7:30 – 8:00 i we wtorek 19:00 – 20:00.

Ks. Marcin Gruszka