Intencje Mszy świętych

20 maja – niedziela – Zesłanie Ducha świętego

7:30 Za ++ rodziców Różę i Romana Macioszek, brata Józefa, ojca Franciszka Macha, dziadków i za ++ z rodzin Macioszek, Macha, Pigulla i Tarnowski.

9:00 Za ++ Herberta Wicha w 20 rocznicę śmierci, rodziców Jana i Jadwigę, Jana i Helenę Poloczek, zmarłych braci i dziadków z obu stron.

10:30 Rocznica pierwszej Komunii świętej.

15:00 Nabożeństwo z udziałem chóru Veni Cantare

21 maja – poniedziałek – NMP Matki Kościoła

7:00 Za ++ rodziców Juliannę i Alojzego Chroboczek, męża Pawła Ornot, jego rodziców Różę i Józefa, ich córkę Annę i za ++ z pokrewieństwa.

10:00 pogrzeb: + Genowefa Solka.

22 maja – wtorek

7:00 Za ++ rodziców Różę i Wilhelma Mainka, Helenę i Ernesta Klichta, siostry Marię i Krystynę, brata Józefa, dwóch szwagrów i za ++ z pokrewieństwa.

18:00 Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

23 maja – środa

7:00 Za ++ rodziców Antoniego i Gertrudę Schütz, brata Rudolfa i za ++ z pokrewieństwa.

11:00 pogrzeb: + Róża Smaruń.

24 maja – czwartek – Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana

7:00 Za ++ syna Piotra, rodziców Gertrudę i Zygfryda Waloszek, Franciszkę i Józefa Kasprzik, braci Helmuta, Józefa, Eryka i Herberta i za ++ z pokrewieństwa.

25 maja – piątek

7:00 Za ++ męża Zygmunta Preihs, teściową Jadwigę, rodziców Władysławę i Stefana, brata Stanisława, ciotkę Józefę, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

16:15 Za ++ rodziców Alfonsa i Monikę Jaworek, Konrada Kuczmera i za ++ z pokrewieństwa.

26 maja – sobota – św. Filipa Neri

7:00 W intencji Parafian.

18:00 Msza święta w intencji matek. Chrzest: Hanna Tyc.

27 maja – niedziela – Trójcy Przenajświętszej

7:30 Za + Augustyna Szyguła w pierwszą rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za ++ rodziców Jana i Martę Wuttke, Karola i Marię Opara, siostry Irmelindę i Cecylię z mężem, bratową Reginę, wujka Augustyna oraz ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ księdza Kazimierza, jego rodziców Apolonię i Stanisława Bardzińskich i za ++ z pokrewieństwa.

15:00 Nieszpory.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Dzisiaj przeżywamy niedzielę zesłania Ducha świętego, dzień rocznicy Pierwszej Komunii świętej. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP, o godzinie 15:00 na Nabożeństwo majowe z udziałem naszego chóru Veni Cantare. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, zapraszam na Mszę świętą o godzinie 7:00 i na nabożeństwo majowe. We wtorek, na Mszy świętej o godzinie 18:00 ks. bp Jan Kopiec udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, zapraszam na Mszę świętą o godzinie 7:00 i na nabożeństwo majowe. Za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kolekty niedzielne przeznaczone na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi przed porannymi Mszami świętymi i w sobotę od godziny 17:00 do godziny 17:25.

Nabożeństwa majowe

Zapraszam na nabożeństwa majowe w dni robocze o godzinie 17:30 i w niedziele o godzinie 15:00.

Sakrament bierzmowania i wizytacja Parafii

Dnia 22 maja będzie w naszej Parafii obecny Ksiądz Biskup Jan Kopiec w ramach pięcioletniej wizytacji. O godzinie 16:15 spotka się z przedstawicielami grup parafialnych. Na te spotkanie zapraszam po trzech przedstawicieli Parafialnego zespołu Caritas, Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godzinie 17:00 zapraszam na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. O godzinie 18:00 będziemy uczestniczyć we Mszy świętej połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 31 maja będziemy uczestniczyć w uroczystości Bożego Ciała. W naszej Parafii tym razem przejdziemy ulicami Wielowsi (ulice Główna, Zamkowa, Polna, Gminna). O przygotowanie ołtarzy proszę: I ołtarz (ul. Główna) – sportowcy z klubu Tęcza Wielowieś, II ołtarz (budynek gimnazjum) – nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły, III ołtarz (ul. Polna) – członkowie Róż różańcowych i Zakonu franciszkańskiego, IV ołtarz (plac kościelny) – członkowie Rady parafialnej. Proszę też o pomoc w transporcie brzózek naszych strażaków.

Uroczystości w Świniowicach

Dnia 28 maja zapraszam do Świniowic na nabożeństwo majowe sprawowane o godzinie 15:00, w którym będzie uczestniczyć Ksiądz Biskup Jan Kopiec. Odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w tym roku dnia 3 czerwca. O godzinie 9:00 rozpoczniemy sprawowanie sumy odpustowej pod przewodnictwem ks. Piotra Sękowskiego z Tworoga. W tym dniu Msza święta w Wielowsi rozpocznie się pół godziny później – o 11:00.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

Zapraszam na doroczną pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. O godzinie 9:30 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem Księdza Kardynała Zenona Grocholewskiego – watykańskiego legata papieskiego.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 19 maja proszę o pracę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców (wszyscy w większej grupie przeprowadzą gruntowne prace porządkowe, proszę o zabranie ze sobą własnych mioteł, wiader i ścierek). 26 maja zapraszam mieszkańców Kotkowa, 2 czerwca zapraszam mieszkańców ulicy Wolnej (nieparzystej). Serdecznie dziękuję za wyświadczoną przez Was pomoc.

Badania lekarskie

Badania mammograficzne odbędą się w Wielowsi dnia 22 maja, w godzinach od 9:00 do 15:00 w mammobusie zaparkowanym na parkingu za kościołem. Badania USG Doppler naczyń krwionośnych, serca, nerek, stawów, piersi, tarczycy, płuc (płatne) odbędą się dnia 29 maja od godziny 14:00 w ośrodku zdrowia w Wielowsi.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty od 7:30 do 8:00 i we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka