Intencje Mszy świętych

17 marca – II niedziela wielkopostna

7:30 Za ++ Jana Gaj, Jana Zawada, Bolesława Gaj i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 Za ++ rodziców Jadwigę i Jakuba Dworaczek i za ++ z pokrewieństwa Gollor, Pastuszka i Kopacz.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  w intencji Heleny Wrzeciono w 80 rocznicę urodzin.

15:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18 marca – poniedziałek

7:00 Za ++ żonę Teresę Wloka, jej rodziców Klarę i Teodora Kocot, Emilię i Pawła Wloka, Krystynę Kocot, Mathiasa Gałbas, Józefa Magda, Eryka Solka, Marię Szołtysik i za ++ z pokrewieństwa.

19 marca – wtorek – świętego Józefa

7:00 Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Kroll, brata Jana, Urszulę i Edeltraudę Kroll, Joannę i Wiktora Helisz, brata Józefa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

20 marca – środa

7:00 Za ++ męża Józefa Schmelter, syna Andrzeja, Jerzego i Emilię Schmelter, Franciszka Kociok, dwie żony, trzech synów, córkę Marię i za ++ z pokrewieństwa.

21 marca – czwartek

7:00 Za ++ Antoniego i Marię Kaminiorz, Juliannę i Franciszka Zawioła i za ++ z pokrewieństwa.

22 marca – piątek

7:00 Za + męża Jana Kaminiorz, rodziców, rodzeństwo, Paulinę i Pawła Dworaczek i za ++ z pokrewieństwa Kaminiorz, Kocur i Dworaczek.

16:15 Za ++ męża Waltra Kociok, rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa  Kociok i Janysek oraz Elżbietę i Ludwika Szolc.

23 marca – sobota

7:00 Za ++ Gabrielę i Gerharda Gawlik, wnuka Adama, Łucję i Józefa Michla, brata Jana, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

18:00 Za ++ Klarę i Rafała Kotyrba, trzy córki, pięciu zięciów, matkę Otylię Kałuża i jej rodziców, braci Alfonsa i Emanuela z żoną Hildegardą i za ++ z pokrewieństwa. Chrzest: Henryk Zychla.

24 marca – III niedziela wielkopostna

7:30 Za + Matyldę Adamek w pierwszą rocznicę śmierci, jej męża Ryszarda i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za + Marię Pluta w pierwszą rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ Helenę Grzesik, syna Krystiana, rodziców Klarę i Stefana Glogaza, Wiktorie i Gertrudę Grzesik, za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

15:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Przeżywamy I niedzielę wielkopostną. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki o męce Pańskiej, o 14:30 na Nowennę przed uroczystością św. Józefa, o 15:00 na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek Nowenna do św. Józefa o 17:30.

We wtorek uroczystość świętego Józefa, oblubieńca NMP.

W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej o godzinie 17:30. Na nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych zalecanych.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Godzinki o męce Pańskiej o 10:00 i na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00.

Kolekta przeznaczona na Parafię. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce (instr. Episkopatu Polski). Przychodząc na Gorzkie żale wrzucamy do skarbonki z tyłu kościoła ofiarę na kwiaty do Bożego grobu. Za tydzień kolekta na Ośrodek rehabilitacyjny w Rusinowicach. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Zachęcam do spowiedzi codziennie przed poranną Mszą świętą i w sobotę od 17:00 do 17:45.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne

Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 6 do 10 kwietnia. W czasie rekolekcji 9 kwietnia kapłani udadzą się do domów osób starszych i chorych z posługą sakramentalną. Rekolekcje parafialne wygłosi ks. Andrzej Pyttlik z Kuźni Raciborskiej. Rekolekcje dla szkół odbędą się w dniach od 15 do 17 kwietnia. Rekolekcjonistą będzie dk. Paweł Knop z Koźla.

Opłaty cmentarne

Proszę o uregulowanie opłat za wywóz śmieci i użytkowanie wody przy okazji płacenia raty podatku u sołtysów Świniowic, Kieleczki i Czarkowa. Sołtys Wielowsi nie będzie pobierać opłat cmentarnych, dlatego w Wielowsi opłaty uiszczamy w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych w miesiącach marcu i kwietniu. W tym roku wysokość opłat nie ulega zmianie.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o godzinie 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 23 marca z ulicy Głównej (strona GOK), 30 marca ze Słonecznej, Stawowej i Krótkiej, 6 kwietnia z ulicy Kościelnej (parzystej). Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach. Dziękuję też panu Krzysztofowi Kosowskiemu za wykonanie prac ogrodniczych przy drzewach owocowych.

Caritas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej. Numer KRS: 0000247809.

Ogłoszenie  Urzędu Gminy Wielowieś

Urząd Gminy zawiadamia, że dnia 20 marca o godzinie 18:00 w sali GOK w Wielowsi odbędzie się spotkanie dotyczące dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”. W zebraniu weźmie udział doradca energetyczny, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach. Poruszone będą tematy związane z termomodernizacją budynków, wymianą źródeł ciepła i zabudową paneli fotowoltaicznych.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna w dni robocze od 7:30 do 8:00 oraz we wtorek od 19:00 do 20:00.

ks. Marcin Gruszka

Plan rekolekcji wielkopostnych 6-10 kwietnia 2019 r.

Rekolekcjonista: ks. Andrzej Pyttlik

6 KWIETNIA – SOBOTA

7 KWIETNIA – NIEDZIELA

6:00-7:30 – spowiedź