Intencje Mszy świętych

25 czerwca – XII niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ męża Józefa John, rodziców Marię i Mieczysława Pachciarek, teściów Bonifacego i Emilię John, szwagierkę Elżbietę Joszko, za ++ z pokrewieństwa John i Pachciarek i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 Za ++ ojca Horsta Zuber, ojca Henryka Matysek, brata Adama i ++ z pokrewieństwa.

10:30 Za ++ Jana Gaj, Grzegorza Strzelczyk i za ++ z rodzin Gaj, Strzelczyk i Auguścik.

15:00 Nieszpory niedzielne.

26 czerwca – poniedziałek

7:00 Za ++ rodziców Franciszka i Marię Gawlik, bratową Bogumiłę, ciotkę Teresę Giersz, rodziców Józefa i Klarę Kazubek, brata Romualda, ciotki Mariannę Krüger, Jadwigę Jankowski, Annę Tymiński i kuzyna Alfonsa Jankowski.

27 czerwca – wtorek

7:00 Za ++ Elżbietę Skowronek, męża Ryszarda, rodziców Józefa i Wiktorię Krawiec i za ++ z pokrewieństwa.

28 czerwca – środa – św. Ireneusza

7:00 Za ++ rodziców Jerzego i Paulinę Gawlik, ich córkę Edeltraudę, Teodora i Klarę Kocot, ich córkę Teresę, szwagierkę Christę, czterech szwagrów i za ++ z pokrewieństwa.

29 czerwca – czwartek – św. Piotra i Pawła

7:00 Za + Augustyna Szyguła w miesiąc po śmierci.

30 czerwca – piątek

7:00 W pierwszą rocznicę śmierci + Eryka Solka.

1 lipca – sobota

7:00 Za ++ rodziców Roberta i Annę Szwinge, brata Andrzeja, dziadków z obu stron i za ++ z pokrewieństwa Szwinge, Sobel i Macala.

18:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha świętego z okazji 18 rocznicy urodzin syna Mateusza Sikory oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny. Chrzest Natan Marcin Dudek.

2 lipca – XIII niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ ojca Alfreda Grzesiek, siostrę Agnieszkę, dziadków z obu stron i za ++ z pokrewieństwa Grzesiek i Foks.

9:00 Za + męża Joachima Stasz, matkę Otylię, ojca Antoniego Schygulla, brata Józefa, dziadków Alojzego i Julię Tarnowski, Emanuela i Wiktorię John, chrzestnego Henryka z żoną Marią i za pokrewieństwo Stasz, Szyguła, John i Tarnowski.

10:30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie z okazji 70 rocznicy urodzin Ludwika Laskowskiego.

15:00 Nieszpory niedzielne.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Świętujemy XII niedzielę w ciągu roku liturgicznego. O godzinie 10:00 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP, zaś o godzinie 15:00 odprawimy Nieszpory.

W poniedziałek, w dniu dawnego wspomnienia liturgicznego świętych Jana i Pawła męczenników, w czasie Mszy świętej zostaną poświęcone świece. W poniedziałek o godzinie 19:30 w naszym kościele będziemy mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie wieczornej wraz z pieszymi pielgrzymami ze Sławięcic na Jasną Górę. Zapraszam.

W czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – patronów Diecezji Gliwickiej.

Za tydzień XIII niedziela w ciągu roku liturgicznego, o godzinie 10:00 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP, o godzinie 14:00 odbędą się modlitwy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godzinie 15:00 odprawimy Nieszpory.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Stolicę Apostolską, za tydzień na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi przed porannymi Mszami świętymi oraz w sobotę od godziny 17:00 do godziny 17:45.

Pielgrzymka do Turzy Śląskiej

W czwartek, 29 czerwca o godzinie 17:15 spod kościoła odjeżdża grupa pielgrzymująca na noc pokuty i wynagrodzenia w Turzy Śląskiej. Koszt przejazdu 35 zł. Zgłoszenia u p. Józefa Korcza (tel. 603 945 334).

Pielgrzymka dzieci na Górę świętej Anny

Dnia 2 lipca na Górze świętej Anny odbędzie się pielgrzymka dzieci. Serdecznie zapraszam.

Podziękowanie za wykonane prace

Składam serdeczne podziękowania za prace przy montażu krzyża na wieży naszego kościoła. Prace wykonała Firma pana Reinharda Susa przy udziale i wsparciu sprzętowym Państwowej Straży Pożarnej z Gliwic i Pyskowic. Składam także podziękowania panom Józefowi i Bogdanowi Halaczyńskim za naprawienie uszkodzonych rynien na kościele. Bóg zapłać za takie zaangażowanie.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o 13:00 o prace porządkowe poproszę parafian: 1 lipca mieszkańców ulicy Wolnej (strona parzysta), 15 lipca mieszkańców ulicy Wolnej (strona nieparzysta), 29 lipca mieszkańców Jeżmanowa. W lipcu i sierpniu poproszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła raz na dwa tygodnie. Serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Zapowiedzi przedślubne

1. Denis Nowak z Tarnowskich Gór oraz Sylwia Jałowicka z Wielowsi

2. Józef Rzepka z Gliwic oraz Karolina Badura ze Świniowic

Kancelaria parafialna (bezpośredni telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna w dni robocze po porannych Mszach świętych i we wtorek od 19:00 do 20:00.

Ks. Marcin Gruszka