Intencje Mszy świętych

20 stycznia – II niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o dar życia wiecznego dla ++ księdza Piotra Lepszego z okazji urodzin – od mieszkańców ulicy Słonecznej.

9:00 W intencji śp. ks. Piotra Lepszego z okazji urodzin – od mieszkańców Świniowic.

10:30 Za ++ rodziców Jadwigę i Alfonsa Rzepa, braci Karola i Henryka, teściów Różę i Alfreda Kukowka, szwagra Bernarda i za ++ z pokrewieństwa Kukowka, Rzepa, Samolik, Gawlik i Zawioła.

15:00 Kolędowanie z chórem i orkiestrą z Wielowsi.

21 stycznia – poniedziałek – św. Agnieszki

7:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  okazji 90 rocznicy urodzin Franciszki Jałowickiej.

22 stycznia – wtorek

7:00 Za ++ rodziców Helenę i Waltra Janoszka, ojca Jerzego, brata Krystiana, i za ++ z pokrewieństwa Janoszka, Sikora, Kozubik, Kokoszka, Jagła i Wojtków.

23 stycznia – środa

7:00 Za ++ rodziców Tomasza i Agnieszkę Wycisk, siostry Angelę i Johannę z mężami, Hermana i Helenę Korcz, ich córkę Irmgardę, za + z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

24 stycznia – czwartek – św. Franciszka Salezego

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 30 urodzin Damiana.

25 stycznia – piątek – Nawrócenie św. Pawła

7:00 Za ++ Jerzego i Paulinę Gawlik, ich córkę Edeltraudę, Teodora i Klarę Kocot, ich córkę Teresę, czterech szwagrów, szwagierki i za ++ z pokrewieństwa Kocot i Gawlik.

16:15 Za ++ Annę , Benedykta i Jana Urbańskich, Gertrudę i Wacława Stawikowskich i za ++ z pokrewieństwa Zawiszewskich i Urbańskich.

26 stycznia – sobota – św. Tymoteusza i Tytusa

7:00 Za ++ rodziców Jerzego, Urszulę Brollik, Jana Kroll, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

12:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  z okazji 80 rocznicy urodzin Małgorzaty Jendrysik.

18:00 O szczęście wieczne dla Franciszka i Elżbiety, syna, szwagra, siostry oraz za ++ rodzin z obu stron.

27 stycznia - III niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:30 Za ++ Józefa Oleś, rodziców Matyldę i Pawła, brata Jerzego, rodziców Hildegardę i Teofila Glogowski i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  z okazji 20 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa Marka i Anety.

10:30 Za ++ męża Piotra Marciniszyn w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Jana Marciniszyn, teściów Paraskiewię i Mikołaja Trębulak, siostrę Eudokię i Józefa Laskowski, szwagra Tadeusza i Katarzynę Jóźwin, Stanisława Jaremko i za ++ księży i siostry zakonne.

15:00 Nieszpory.

Dzisiejsza niedziela i najbliższe dni

Przeżywamy II niedzielę zwykłą. O godzinie 10:00 zapraszam na Godzinki ku czci NMP, o godzinie 15:00 na kolędowanie z chórem i orkiestrą wielowiejską.

W poniedziałek obchodzimy dzień babci, a we wtorek dzień dziadka. W tym tygodniu modlimy się o jedność chrześcijan oraz przeżywać będziemy wraz z całym Kościołem Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Godzinki ku czci NMP o 10:00 i na Nieszpory o 15:00.

Kolekty przeznaczone na Parafię. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi przed porannymi Mszami świętymi oraz w sobotę od 17:00 do 17:45

Msze święte szkolne

Zapraszam dzieci i młodzież na Msze święte szkolne sprawowane w piątki o godzinie 16:15. Proszę też rodziców o dopilnowanie, by dzieci we Mszach świętych szkolnych uczestniczyły.

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o godzinie 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 19 stycznia z ul. Klasztornej i Szafranka, 26 stycznia z ul. Szkolnej, 2 lutego z ul. Polnej. Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach.

Zaproszenia

Wraz z p. Herbertem Jatta i Gminnym Ośrodkiem Kultury zapraszam wszystkich chętnych na Galę Karnawałową Szlagier Party zorganizowaną 26 stycznia począwszy od godziny 19:00 w Hali sportowej przy ulicy Zamkowej oraz na Galę Boksu Amatorskiego zorganizowaną 16 lutego o godzinie 17:00 w Hali sportowej przy ulicy Zamkowej.

Zebrania wiejskie

Gmina Wielowieś organizuje zebrania wiejskie w poszczególnych sołectwach. Zebrania są zwołane w celu przeprowadzenia wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich. Zebranie w Kieleczce 4 lutego 2019 o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej.

Ubezpieczenia rolnicze

Wpłata ubezpieczenia OC Rolników pobierana będzie dnia 26 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi w godzinach od 10:00 do 13:00.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w dni robocze w godzinach 7:30 – 8:00 oraz we wtorek w godzinach 19:00 – 20:00.

ks. Marcin Gruszka