Intencje Mszy świętych

19 maja – V niedziela wielkanocna

7:30 Za ++ Emilię i Jerzego Schmelter, Urszulę i Jerzego, brata Józefa, Andrzeja Schmelter i za ++ z pokrewieństwa .

9:00 Za ++ Herberta Wicha, rodziców Jana i Jadwigę, Jana i Helenę Poloczek, dziadków, braci, synowe i za dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę I Komunii świętej oraz w intencji rodziców, chrzestnych i wszystkich krewnych.

15:00 Nabożeństwo majowe z procesją do kapliczki św. Jana Nepomucena w Kieleczce.

20 maja – poniedziałek

7:00 Za ++ Reinholda Michalski, jego rodziców Stanisława i Łucję, Wincentego i Martę Gollor, Jana i Julię Gogolok, Piotra Melson, rodzeństwo i za ++ z pokrewieństwa.

18:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu bierzmowania.

21 maja – wtorek – św. Jana Nepomucena

7:00 Za ++ rodziców Juliannę i Alojzego Chroboczek, męża Pawła Ornot, jego rodziców Różę i Józefa, ich córkę Annę i za ++ z pokrewieństwa.

22 maja – środa

7:00 Za ++ rodziców Cecylię i Maksymiliana Kucznierz, dziadków i za ++ z pokrewieństwa.

23 maja – czwartek

7:00 Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Schütz, brata Rudolfa i za ++ z pokrewieństwa.

24 maja – piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych

7:00 Za ++ syna Piotra, rodziców Gertrudę i Zygfryda Waloszek, Franciszkę i Józefa Kasprzik, braci Helmuta, Józefa, Eryka i Herberta i za ++ z pokrewieństwa Kasprzik i Waloszek.

16:15 Przez wstawiennictwo NMP Wspomożycielki Wiernych w intencji Księdza Proboszcza w 22 rocznicę święceń kapłańskich.

25 maja – sobota

7:00 Za ++ rodziców Annę i Alfonsa Burda, Elżbietę i Hipolita Jaworek i za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

12:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  z okazji 60 rocznicy urodzin Henryka oraz z okazji 35 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego Bożeny i Henryka Żurek.

18:00 Za ++ Klarę i Bernarda Zielonka, Wiktorię i Teodora Jędrysik, Julię i Joachima Pitsch, Marię i Henryka Neumann, Edeltraudę Grzenczyk i za ++ z pokrewieństwa Zielonka, Jendrysik, Chroboczek i za dusze w czyśćcu cierpiące.

26 maja – VI niedziela wielkanocna

7:00 Do Bożej Opatrzności o dary Ducha świętego przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże  z okazji 18 urodzin Kamili.

9:00 Za ++ rodziców Martę i Jana Wuttke, Marię i Karola Opara, siostry Irmelindę i Cecylię z mężem, bratową Reginę, wujka Augustyna i za ++ z pokrewieństwa .

10:30 Za ++ ojca Adolfa Giersz w 15 rocznicę śmierci, jego rodziców, rodzeństwo i za ++ z pokrewieństwa.

15:00 Nabożeństwo majowe w intencji matek z udziałem chóru Veni Cantare.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela i najbliższy tydzień

W niedzielę zapraszam o 10:00 na godzinki ku czci NMP, o 15:00 nabożeństwo majowe, które odprawimy w drodze – pielgrzymując do kapliczki św. Jana Nepomucena w Kieleczce. Przy kapliczce odmówimy Nieszpory o świętym Janie Nepomucenie i poświęcimy odnowioną kapliczkę.

W poniedziałek 43 kandydatów z naszej Parafii oraz młodzież z Parafii Sieroty i Wojska przystąpi do sakramentu bierzmowania. Uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Jan Wieczorek zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Na Nabożeństwie majowym i Mszy świętej miejsca siedzące zarezerwowane dla kandydatów i ich świadków.

W przyszłą niedzielę o godzinie 10:00 Godzinki o NMP i o 15:00 nabożeństwo majowe z modlitwą za matki w dniu ich święta, przygotowane z udziałem chóru Veni Cantare. Kolekty niedzielne przeznaczone na parafię. Bóg zapłać za wasze datki.

Spowiedź

W tym tygodniu okazja do spowiedzi codziennie przed poranną Mszą świętą oraz w sobotę od 17:00 do 17:25.

Nabożeństwa majowe

Zapraszam na całomiesięczną modlitwę ku czci NMP w ramach nabożeństw majowych sprawowanych w dni powszednie o 17:30, a w niedziele o 15:00.

Procesje i Msze święte z modlitwą o urodzaje

W dniach 27 (do Kotkowa), 28 (do Czarkowa) i 29 (do Świniowic) maja odprawimy procesje i Msze święte z modlitwą o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy. Modlitwa rozpoczynać się będzie o godzinie 17:30.

Odpust w Świniowicach

Dnia 2 czerwca, o godzinie 9:00 zapraszam na Mszę świętą odpustową ku czci nawiedzenia NMP, którą odprawimy w kaplicy w Świniowicach.

Przygotowania do uroczystości Bożego Ciała

W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 20 czerwca. Msze święte będą odprawione: o 7:30 w kościele parafialnym w Wielowsi, po procesji przy Domu Seniora w Czarkowie i o 18:00 w Świniowicach. Procesja rozpocznie się nabożeństwem Eucharystycznym przy świetlicy w Czarkowie. I ołtarz przy świetlicy w Czarkowie (o przygotowanie proszeni są mieszkańcy Czarkowa), II ołtarz przy Staży pożarnej w Czarkowie (o przygotowanie proszeni są mieszkańcy Kieleczki), III ołtarz przy ulicy Wiejskiej 25 w Czarkowie (o przygotowanie proszeni są mieszkańcy Czarkowa), IV ołtarz i Msza święta przy Domu Seniora w Czarkowie (ołtarz przygotuje Dom Seniora). W parafialnej uroczystości weźmie udział ksiądz neoprezbiter Paweł Knop (wygłosi kazania i po Mszach świętych udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego).

Pomoc w sprzątaniu kościoła

W soboty o godzinie 13:00 o prace porządkowe w kościele poproszę następujących parafian: 25 maja mieszkańców Jerzmanowa i ulicy Czarkowskiej, 1 czerwca mieszkańców ulic Parkowej i Zamkowej, 8 czerwca ze Świniowic z ulicy Wiejskiej (nieparzystej) i Leśnej. Serdecznie dziękuję za pomoc przy porządkach.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

Zapraszam na doroczną pielgrzymką mężczyzn do Sanktuarium NMP w Piekarach Śląskich. Dnia 26 maja uroczystości religijne odbywać się będą według następującego planu: 8.00 – Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie, 8:30 – Rozważania różańcowe, 9:30 - Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię, godz. 10:45 – Msza Święta na wzgórzu kalwaryjskim pod przewodnictwem abp Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce, homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski z Krakowa, 13:45 – Godzina ewangelizacyjna, 15:00 – Nabożeństwo majowe, 16:00 – procesja do Bazyliki.

Spotkanie młodzieży w Lednicy

Jak co roku organizujemy dekanalny wyjazd młodzieży na spotkanie w Lednicy. W tym roku spotkanie to przypada 1 czerwca. Zapraszamy młodych do wyjazdu, który odbędzie się o północy z piątku na sobotę (31 maja) i powrót w niedzielę ok. 8:00 rano. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy w parafiach w Krupskim Młynie i Toszku.

Spotkanie dla seniorów w GOK

19 maja (w niedzielę) o godzinie 16:00 zapraszamy seniorów do Gminnego Ośrodka Kultury. W ramach spotkania występ chóru Veni Cantare oraz prezentacja lokalnych organizacji.

Obwieszczenie Urzędu Gminy

Wójt Gminy Wielowieś zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielowieś. Wnioski do zmiany studium należy składać na piśmie na adres Gminy lub w postaci elektronicznej do dnia 31.05.2019 r. Wniosek powinien  zawierać: nazwisko, imię, adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Kancelaria parafialna (telefon 601 579 698)

Kancelaria parafialna czynna w dni robocze 7:30 - 8:00 i we wtorek wieczorem nieczynna.

ks. Marcin Gruszka