Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – luty 2019

2 lutego – Nasza Parafia w łączności z całym Kościołem katolickim w dzień Ofiarowania Pańskiego modli się w intencji sióstr i braci zakonnych. Składane są także ofiary na rzecz sióstr klauzurowych.

11 lutego – W dniu liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes – patronki chorych i niepełnosprawnych około 80 Parafian uczestniczyło we Mszy świętej i przystąpiło do sakramentu chorych.

16 lutego – Pan Herbert Jatta, Gminny Ośrodek Kultury i Parafia współorganizują czwartą Galę Boksu Amatorskiego. Imprez sportowa prezentująca górnośląskich pięściarzy cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim męskiej części naszej społeczności. W przerwie planowych walk daje też okazję do prób bokserskich z trenerem chętnym mieszkańcom Wielowsi.

17 lutego – Dzięki obecności w naszej Parafii siostry Damiany ze Zgromadzenia Szensztackiego Parafianie mają możliwość włączenia się w modlitwę w ramach rodzinnych kręgów NMP z Schönstatt. Po niedzielnych Mszach świętych na których siostra Damiana głosiła swoje świadectwo powstały trzy kręgi rodzin.

19 lutego – Nasza Parafia udostępnia miejsce parkingowe i energię elektryczną dla mammobusu do badań kobiet w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej.