Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – sierpień 2018

5 sierpnia – Parafianie uczestniczą w obchodach odpustowych ku czci NMP Anielskiej z Porkuncjuli na Górze świętej Anny.

14 sierpnia – Straż Pożarna w Wielowsi obchodzi 130 rocznicę swego istnienia. Z tej okazji została odsłonięta tablica upamiętniająca to wydarzenie, w kościele parafialnym została odprawiona Msza święta celebrowana przez księdza Piotra Falińskiego, duszpasterza strażaków w Diecezji Gliwickiej, następnie odbył się festyn i okolicznościowa wystawa w Muzeum w Wielowsi.

15 sierpnia – Świętujemy odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP. Tegorocznym sumistą i kaznodzieją odpustowym jest ks. Damian Kubiński z Toszka. Po każdej Mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

16 - 18 sierpnia – Nasi parafianie wraz z mieszkańcami innych miejscowości dekanatu toszeckiego uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę.

18 sierpnia – Trzy pomieszczenia na probostwie: salka katechetyczna, kancelaria i poczekalnia poddane zostały renowacji. Zostały wykonane prace malarskie oraz zostało skompletowane wyposażenie salki katechetycznej.

31 sierpnia – Zakończone zostały prace konserwacyjne i malarskie zabezpieczające zewnętrzną boazerię drewnianą na frontowej ścianie kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zostały także pomalowane drzwi zewnętrzne i okna w budynku kaplicy oraz pomalowana  figura Chrystusa zmartwychwstałego na frontonie kaplicy. Prace malarskie zostały wykonane przez parafian, pana Joachima Busska i pana Sylwestra Przybycień.