Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – lipiec 2018

1 lipca  – Naszą Parafię odwiedzają Ojcowie Klaretyni, którzy przez Wielowieś przechodzą z pieszą pielgrzymką przeznaczoną dla braci rozpoczynających życie zakonne.

2 – 8 lipca  – Misjonarze Oblaci z Kokotka organizują po raz pierwszy na naszym terenie dużą wakacyjną imprezę przeznaczoną dla młodzieży – Festiwal Życia. W wydarzeniach festiwalowych uczestniczy także młodzież naszej Parafii.

8 lipca  – Świętujemy dzień rocznicy poświęcenia kaplicy filialnej w Świniowicach.

9 lipca  – Młodzież naszej Parafii pomaga przy malowaniu ogrodzenia wokół cmentarza parafialnego.

12 lipca  – W naszej Parafii powstała nowa kaplica poświęcona świętemu Janowi Gwalbertowi – patronowi leśników. Podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem przez Proboszcza, z udziałem Diecezjalnego duszpasterza leśników, księdza Mikołaja Skawińskiego, dziekana, księdza Marcina Kwoczały oraz duszpasterza stowarzyszenia Hubertus, księdza Rafała Przybyły. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, zwierzchnicy Służb Leśnych, leśnicy oraz parafianie. Podczas liturgii homilię wygłosił ksiądz Mikołaj Skawiński. Kapliczka jest zbudowana staraniem Nadleśnictwa Brynek. Wielkim nakładem pracy kapliczkę skonstruował pan Krzysztof Mrówka, leśniczy z Potępy. Podczas uroczystości posadzony też został dąb upamiętniający setną rocznicę niepodległości Polski oraz otwarta została ścieżka edukacyjna wokół Jeziorka Czarkowskiego.

14 lipca  – Mieszkańcy Świniowic po raz piąty zorganizowali Święto Pieczenia Chleba. Impreza gromadziła nas wokół zabytkowego Piekarnioka stojącego we wsi, wokół stołów biesiadnych i przy scenie, na której muzycy przygrywali do tańca.

16 – 21 lipca  – Ojcowie franciszkanie organizują na Górze świętej Anny Święto Młodzieży, w którym uczestniczą także nasi parafianie.

20 - 28 lipca  – Ksiądz Marcin Gruszka prowadzi rekolekcje dla małżeństw przygotowane w Rabce przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje gromadzą 25 par małżeńskich oraz liczne grono dzieci uczestniczących wraz z rodzicami w ćwiczeniach duchowych.

30 lipca  – W kaplicy Miłosierdzia Bożego zostały zabudowane nowe lampy wewnętrzne. Prace elektryczne wykonał pan Józef Wałach.