Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – czerwiec 2018

3 czerwca – Uroczysty odpust ku czci Nawiedzenia NMP gromadzi na Mszy świętej sprawowanej o godzinie 9:00 licznych parafian. Mszy świętej przewodniczy oraz słowo Boże wygłasza ksiądz Piotr Sękowski z Tworoga.

3 czerwca – Tegoroczny dar pieniężny dzieci pierwszokomunijnych oraz kandydatów do bierzmowania został spożytkowany na nowe naczynia liturgiczne do kaplicy w Świniowicach. Naczynia te są użytkowane począwszy od świniowickiej uroczystości odpustowej.

5 czerwca – Dzieci, które przystąpiły do pierwszej Komunii świętej, uczestniczą w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium w Leśniowie. Modlitwa podczas Mszy świętej i nabożeństwa łączy się ze zmaganiami sportowymi w ramach „olimpiady leśniowskiej”. Dzieci uczestniczą też w bardzo interesującym spotkaniu z paulińskim bratem zakonnym.

9 czerwca – Podczas każdej Mszy świętej i nabożeństwa prosimy Boga przez wstawiennictwo NMP o dar zdrowia ciała i duszy księdza proboszcza seniora Piotra Lepszego. Codzienna modlitwa związana jest z niepokojącymi informacjami o postępującej chorobie. Wszystko zawierzamy Maryi i życzymy zdrowia.

17 czerwca – Gościem naszej Parafii jest ksiądz Ireneusz Gierczycki – neoprezbiter. Razem z nami modli się, głosi nam słowo Boże i udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

18 czerwca – Nasza Parafia gości w radiu Silesia. Audycja ukazuje specyfikę miejscowości należących do naszej Parafii. Za udział w nagraniu dziękuję pani Kornelii Galbierz oraz panom Józefowi Korczowi i Lucjanowi Susowi.

18 czerwca – Świętujemy 40-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi. Świętowanie jest okazją do podziękowania za udaną współpracę Parafii i GOK w organizowaniu imprez kulturalnych, religijnych i folklorystycznych.

21 czerwca – Zmarł w ksiądz Piotr Lepszy, emerytowany proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi. Przez dwa lata emerytury mieszkał w Zawadzkiem. Ostatnie dni swego ziemskiego życia spędził w Szpitalu w Toszku. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

24 czerwca – Odprawiona została Msza święta eksportacyjna śp. księdza Piotra Lepszego. Podczas Mszy świętej kazania wspominające zmarłego wygłosił ksiądz Bernard Joszko z diecezji opolskiej.

25 czerwca – Ceremoniom pogrzebowym zmarłego księdza Piotra Lepszego przewodniczył ksiądz biskup Jan Kopiec. Po Mszy świętej kondukt z ciałem księdza Piotra Lepszego udał się na cmentarz parafialny, tam nastąpiło złożenie do grobu.

25 czerwca – W naszej Parafii przebywa grupa pieszych pielgrzymów wędrujących ze Sławięcic na Jasną Górę. Uczestniczymy we wspólnym nabożeństwie wieczornym w naszym kościele.

26 czerwca – W parafii wielowiejskiej zachowany jest zwyczaj poświęcenia „świec od gromu” w dzień dawnego wspomnienia liturgicznego świętych męczenników Jana i Pawła.