Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – maj 2018

5 maja – Z okazji święta świętego Floriana, patrona strażaków, modlimy się za strażaków i ich rodziny oraz o ochronę naszych wiosek od klęski ognia. Msza święta odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej bolesnej w Goju zgromadziła strażaków z OSP w Wielowsi, Świniowicach oraz licznych okolicznych jednostek pożarniczych. Podczas uroczystości został poświęcony nowy wóz pożarniczy wielowiejskich strażaków.

7 - 9 maja – Przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego trwają dni modlitw z prośbą o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy – tzw. dni krzyżowe. Przez trzy dni odbywają się procesje z kościoła wielowiejskiego do Kotkowa, Świniowic i Kieleczki. Procesje zakończone są Mszami świętymi polowymi w poszczególnych miejscowościach. Szczególnie dziękujemy mieszkańcom Kotkowa za przygotowanie poczęstunku dla uczestników modlitwy.

12 maja – rozpoczyna się nowenna modlitewna przed uroczystością zesłania Ducha świętego.

13 maja – Dzieci naszej Parafii przystąpiły do pierwszej Komunii świętej. Uczestniczyły oraz współprzygotowały uroczystą Mszę świętą sprawowaną o godzinie 10:30 oraz nabożeństwo o godzinie 15:00.

13 maja – Rozpoczynamy sześciomiesięczny cykl Nabożeństw fatimskich. Modlitwy będą się rozpoczynać o godzinie 18:30 procesją z figurą NMP, następnie o godzinie 18:40 zostanie wygłoszona katecheza maryjna, o godzinie 19:00 zostaną odśpiewane wezwania maryjne, o godzinie 19:15 rozpocznie się Różaniec, a o godzinie 20:00 Msza święta zakończona procesją w stronę probostwa. Katechezy maryjne w tym roku nawiązywać będą tematyką do sześciu wezwań Modlitwy do Matki Bożej Miłosierdzia.

17 maja – W ramach tzw. białego tygodnia zostali włączeni do parafialnych grup liturgicznych, ministranckiej i mariańskiej, dotychczasowi kandydaci i kandydatki – łącznie dziesięcioro dzieci.

20 maja – Dzieci z klas czwartych świętują rocznicę pierwszej Komunii świętej.

22 maja – Ksiądz biskup Jan Kopiec w czasie Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00 udziela 22 kandydatom daru Ducha świętego w sakramencie bierzmowania. Jest to zarazem Msza święta sprawowana w ramach pięcioletniej wizytacji.

28 maja – W ramach wizytacji ksiądz biskup Jan Kopiec uczestniczy w nabożeństwie majowym w Świniowicach.

31 maja – Uroczysta procesja w dniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbywa się tym razem w Wielowsi. Trasa została przygotowana wzdłuż ulic Głównej, Zamkowej, Polnej i Gminnej. Przygotowaniem ołtarzy zajęli się sportowcy z klubu Tęcza Wielowieś, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły, członkowie parafialnych grup modlitewnych oraz radni parafialni.