Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi – grudzień 2017

4 grudnia – Podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 11:00 modlimy się przez wstawiennictwo świętej Barbary w intencji górników, rodzin górniczych oraz za zmarłych górników.

8 grudnia – Podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00 dziewczęta z grona Dzieci Maryi odnawiają swoją uroczystą przysięgę wierności Bogu, Maryi i Kościołowi świętemu.

10 grudnia – W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się spotkanie połączone z Gminnym Konkursem Wypieków Świątecznych. W programie możemy oglądać występy teatrzyku „Iskierki”, chóru „Veni Cantare” i jasełka w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich. Ksiądz proboszcz przewodniczy jury oceniającemu wypieki.

15 grudnia – dzięki pomocy parafian Józefa Wałacha, Wernera Michalskiego i Jerzego Ziętka zostały zamontowane nowe oprawy oświetleniowe w prezbiterium kościoła. Nowe oświetlenie oparte na technologii LED doświetla prezbiterium w sposób wydajny i oszczędny.

17 grudnia – Odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kadencję 2018 – 2022. Wszyscy pełnoletni parafianie mogą oddawać swoje głosy po zakończeniu Mszy świętych.

17 grudnia – Przedświąteczne spotkanie dla Seniorów organizowane przez Sołectwo w Świniowicach odbywa w sali OSP w Świniowicach. W spotkaniu uczestniczą: proboszcz parafii w Wielowsi oraz przedstawiciele władz gminnych Tworoga i Wielowsi.

22 grudnia – W związku z zaistniałą awarią przyłącza wodnego do kościoła, zostało wykonane nowe przyłącze oraz nowy punkt pomiarowy z licznikiem wodnym. Dziękujemy pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego za wykonanie naprawy w okresie przedświątecznym.

23 grudnia – Odwiedziny duszpasterskie związane z udzielaniem sakramentów świętych osobom chorym i starszym są tym razem połączone z zaangażowaniem parafialnej grupy Caritas oraz szkolnego koła wolontariatu. Caritas przygotowuje i wręcza paczki świąteczne, a wolontariuszki w strojach aniołów składają życzenia i wręczają wykonane przez dzieci ozdoby świąteczne.

24 grudnia – Parafianie zapoznają się z wynikami wyborów do PRD. Skład Rady na kadencję 2018 – 2022 prezentuje się następująco: Ksiądz Marcin Gruszka, przewodniczący PRD; osoby nominowane – p. Jerzy Ziętek (zakrystia kościoła parafialnego), p. Ilona Serwuszok (zakrystia kaplicy w Świniowicach), p. Józef Wałach (Caritas i szafarz Komunii św.), p. Franciszek Zielonka (szafarz Komunii św.), p. Józef Korcz i p. Helena Glogaza (bractwa religijne Parafii), p. Dominika Zielonka (katecheza i liturgia), p. Piotr Gomola (liturgiczna służba ołtarza); osoby wybrane przez parafian (kolejność według liczby zdobytych głosów) – p. Urszula Samol, p. Ginter Skowronek, p. Patrycja Skowronek, p. Rafał Smaruń, p. Lidia Sus, p. Damian Kluba, p. Róża Rekus, p. Robert Zawiszewski. Pierwsze spotkanie odnowionej Rady zostało zapowiedziane na 7 stycznia 2018.

25 grudnia – Parafia świętuje Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Parafianie wraz z licznymi gośćmi uczestniczą w liturgii przygotowanej przez kapłana, służbę ołtarza, organistki, orkiestrę, w otoczeniu pięknego wystroju kwiatowego i stajenki betlejemskiej wykonanej z wielkim przepychem.

27 grudnia – 18 stycznia – trwają odwiedziny duszpasterskie w domach parafian.

28 grudnia – Odbywa się doroczne spotkanie świąteczne dla seniorów naszej Parafii zorganizowane przez parafialny zespół Caritas pod przewodnictwem p. Józefa Wałacha. Spotkanie jest przygotowane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wielowsi.

31 grudnia – Modlitewnym podsumowaniem roku jest wieczorna Msza święta połączona z nabożeństwem dziękczynnym za dobrodziejstwa płynące od Boga dla parafian w ciągu ostatnich miesięcy.