INTRONIZACJA RELIKWII

28 kwietnia 2015 r. w rocznicę poświęcenia pomnika Jana Pawła II, w naszej Parafii Wniebowzięcia NMP dokonaliśmy INTRONIZACJI RELIKWI Jana Pawła II. Relikwie zostały przekazane Parafii na prośbę ks. proboszcza skierowaną na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Prośba została przyjęta pozytywnie i otrzymaliśmy Relikwie krwi Świętego Jana Pawła II. Obecność relikwii w naszym kościele parafialnym jest dla nas wielkim wyróżnieniem, wielką radością i szczęściem.

150DSC01102.jpg

Relikwie zostały opatrzone dokumentem autentyczności, w którym możemy przeczytać słowa:

"Stanisław Kardynał Dziwisz. Z łaski Boga i Stolicy Apostolskiej Arcybiskup Metropolita Krakowski przesyła pozdrowienia i błogosławieństwwo pasterskie. Niniejszym dokumentem szczególnie potwierdzam autentyczność relikwii z Krwi Świętego Jana Pawła II, zamkniętą w kapsule i tym dokumentem przeznaczam do wystawienie, by wierni Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi mogli im oddawać cześć."