WPROWADZENIE W POSŁUGĘ

Dnia 21 września o godzinie 18:00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej z obrzędem wprowadzenia księdza Marcina Gruszki w posługę proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielowsi.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

7 maja 2016 r. o godz. 11,00, w kościele Wniebowzięcia NMP w Wielowsi Święcenia kapłańskie przyjął Br. diakon Makary Karol Lika

8 maja o godz. 10,30 Ojciec Makary odprawi Mszę Św. Prymicyjną i udzieli Błogosławieństwa papieskiego.

MISJE ŚWIĘTE 2016

Zbliża się czas, kiedy jako wspólnota parafialna będziemy przeżywać czas Misji Świętych. To dni szczególnej obecności Chrystusa pośród nas.
Na drogę misyjnej przemiany wprowadzą nas: O. Alan Brzyski i O. Wiesław Dudek.
Wspieramy ich naszą modlitwą, by Słowo Boże padło na glebę naszych przygotowanych serc.

INTRONIZACJA RELIKWII

28 kwietnia 2015 r. w rocznicę poświęcenia pomnika Jana Pawła II, w naszej Parafii Wniebowzięcia NMP dokonaliśmy INTRONIZACJI RELIKWI Jana Pawła II. Relikwie zostały przekazane Parafii na prośbę ks. proboszcza skierowaną na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Prośba została przyjęta pozytywnie i otrzymaliśmy Relikwie krwi Świętego Jana Pawła II. Obecność relikwii w naszym kościele parafialnym jest dla nas wielkim wyróżnieniem, wielką radością i szczęściem.

WIELKANOC 2015

Alleluja! Alleluja!
DRODZY PARAFIANIE
Zmartwychwstał Jezus, nasza nadzieja!
Niech paschalna radość będzie Waszą radością.
Niech paschalne zwycięstwo będzie Waszym zwycięstwem.
Niech wiara w Zmartwychwstałego będzie Waszym błogosławieństwem.
Nieście z odwagą i nadzieją wielkanocne przesłanie tym wszystkim, których Bóg stawia na Waszej drodze życia!
Życzę wiele łask Bożych i radości na każdy dzień!
Wasz proboszcz

ZMARŁ: Ks. profesor Joachim Piegsa

MSZA Św. za duszę zmarłego ks. profesora - 7 marca 2015 r. SOBOTA, o godz. 10,00
Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczy ks. Biskup Jan Wieczorek
Pamiątkowe zdjęcia z Jubileuszu 50 i 25 kapłaństwa w Świniowicach i Wielowsi: kilka migawek z przeszłości: Galeria zdjęć.

PEREGRYNACJA 2015

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, Krzyż wręczony na zakończenie Roku Jubileuszowego 22 kwietnia 1984 r. Św. Papież Jan Paweł II powiedział: "Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa. Ponieście Go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie".

BOŻE CIAŁO

Dzisiejsza Eucharystia i procesja do czterech ołtarzy jest zwieńczeniem naszej wiary w Trójjedynego Boga. Wierzymy w Boga, który jest naszym Panem, Oktawa Bożego Ciała przedłuża naszą radość, że razem z Chrystusem eucharystycznym idziemy przez życie. Bardzo ważny jest udział dzieci. Chodzi o pogłębienie wiary w sercach i umysłach najmłodszych.